۵۲۳ تخلف انتخاباتی در فارس به هیات بازرسی انتخابات گزارش شد

شیراز-ایرنا- رییس هیات مرکزی بازرسی انتخابات استان فارس گفت: از ابتدای روند فعالیت انتخابات تا قبل از اظهارنظر هیات نظارت شورای نگهبان در مورد صلاحیت داوطلبان، ۵۲۳ تخلف انتخاباتی توسط هیات‌های بازرسی شهرستان‌های استان گزارش شده است.

عبدالرضا قاسمپور چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عمده این گزارش‌ها مربوط به تبلیغات زودهنگام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بوده است.
وی ادامه داد: این گزارش‌ها به فرمانداران به عنوان رییس هیات اجرایی انتخابات، هیات نظارت شورای نگهبان برای بررسی و تاثیر در روند بررسی صلاحیت آنان ارسال شده است.
معاون استاندار فارس گفت: همچنین این گزارش‌ها به هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور، ستاد انتخابات استان فارس و ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی برای برخورد قانونی ارسال شده است.

۱۷ تخلف مدیران، شهرداران و شوراهای اسلامی
قاسمپور با اشاره به تخلفات صورت گرفته از سوی برخی مدیران، شهرداران و شوراهای اسلامی افزود: در این زمینه ۱۷ مورد تخلف از سوی هیات‌های بازرسی گزارش شده است که این گزارش‌ها برای هیات رسیدگی به تخلفات اداری و ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی قوه قضاییه ارسال شده است.
وی ادامه داد: عمده این تخلفات در مورد استفاده از بیت المال، فعالیت برای داوطلبان انتخابات در ساعت اداری و تبلیغ له یا علیه داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بوده است.
رییس هیات مرکزی بازرسی انتخابات استان فارس گفت: استفاده از اموال بیت‌المال، تبلیغ له یا علیه نامزدها و تبلیغ در ساعت اداری برای نامزدهای انتخابات از سوی مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی جرم است و در جلسه اخیر شورای اداری نیز بر این نکته تاکید شد.
قاسمپور اظهارکرد: دستگاه‌های اجرایی توجه داشته باشند که با هرگونه تخلف در این زمینه برابر قانون برخورد می‌شود.

انتخاب سربازرسان و بازرسان انتخابات
وی همچنین به روند انتخاب سربازرسان و بازرسان شعب اخذ رای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: به هیات‌های بازرسی انتخابات در شهرستان‌ها تاکید کرده‌ایم افراد سالم، باتجربه و قانونمدار را برای این امر انتخاب کنند که ضمن رعایت قانون، بی طرفی را نیز مدنظر داشته باشد.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دوم اسفندماه برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها