سرمربی تیم فوتبال زنان ملوان: بهترین‌ها نباید تنها در یک تیم جمع شوند

تهران - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال زنان ملوان بندرانزلی با بیان اینکه بهترین بازیکنان نباید تنها در یک تیم لیگ جمع شوند، گفت: بدنبال تشکیل آکادمی فوتبال زنان ملوان هستیم زیرا باید بازیکن بسازیم و با تزریق آنها به تیم بزرگسال در لیگ برتر سال آینده با قدرت ظاهر شویم.  

«اعظم غلامی» روز جمعه در گفت‌ وگو با ایرنا اظهار داشت: مدیر تیم ملوان در هفته اول لیگ برتر تغییر کرد و با اعلام تیم‌داری از فوتبال زنان، بازیکنان بدون هیچ بدنسازی باید در این فصل شرکت می‌کردند. مدیرعامل جدید از «مریم ایراندوست» درخواست کرد تا دوباره سرمربی‌گری تیم را برعهده بگیرد اما وی گفت که امسال نمی‌خواهد فعالیت فوتبالی داشته باشد و بدنبال انجام کارهای شخصی است. از آنجایی که این تیم بدون سرمربی نمی‌توانست تمرین کند به من پیشنهاد دادند. اگر این پیشنهاد را نمی‌پذیرفتم این تیم منحل می‌شد  و سهمیه گیلان از بین می‌رفت. سال‌هاست که نماینده سازمان لیگ و مدرس فوتبال هستم و ۱۰ سال است که سرمربی‌گری را کنار گذاشتم.

وی افزود: بازیکنانی که اکنون در تیم ملوان حضور دارند، مبتدی هستند و در فصل گذشته بر روی نیمکت ملوان می‌نشستند. بدون بدن‌سازی به لیگ برتر وارد شدیم و برای بستن تیم یک هفته وقت صرف کردیم و موفق به دیدار با شهرداری بم نشدیم زیرا قراردادی با بازیکنان نبسته بودیم. اکنون هم چهار دیدار سخت را با چهار تیم اول جدول در پیش‌رو داریم.

این مربی فوتبال تصریح کرد: این چهار تیم‌ خوب بسته شده‌اند و مهره‌های عالی دارند که از سال‌های گذشته در کنار هم بازی می‌کنند. تیم ملوان دارای این شرایط نیست و با بازیکنانی به زمین می‌رویم که تجربه لیگ برتر را ندارند. به همین دلیل سیاست باشگاه تنها حفظ سهمیه است اما همه تلاش خود را برای بالا بردن امتیازات می‌کنیم. از باشگاه خواستیم تا آکادمی را برای تیم ملوان راه‌اندازی کند. سال‌هاست که ملوان در لیگ برتر حضور دارد و هیچ گاه آکادمی زنان نداشته است. باید بازیکن بسازیم و به تیم بزرگسال تزریق کنیم تا سال آینده حرفی برای گفتن در لیگ داشته باشیم.

سرمربی ملوان عنوان کرد: فوتبال ابزار می‌خواهد و مهم ترین ابزار در این برهه بازیکن است. وقتی تیم‌های خوبی مثل بم ۶ دوره قهرمان می‌شوند، بی دلیل نیست. چون بازیکنانی با قدرت بالا دارند. «سارا قمی» بازیکن خوب ملوان به دلیل آنکه تمرینی نداشت و بدلیل دلخوری از مدیرعامل قبلی از تیم جدا شد و با هیات فوتبال البرز قرارداد بست. به وی پیشنهاد بازگشت دادیم اما او نپذیرفت.

وی یادآور شد: نباید فراموش کنیم که ملوان در فصل گذشته چگونه بازی کرد و نیز حس و حال تماشاچیان و تلاش بازیکنان برای بالا بردن امتیازات ملوان ستودنی است. باورم نمی‌شد که حتی در این فصل یک دیدار را ببریم. ۲ بازیکن خوب داریم که با بم قرارداد داشتند اما به تیم بازگشتند و با ما هم‌دل شدند.

سرمربی تیم فوتبال زنان ملوان خاطرنشان کرد: اکنون نمی‌توانیم بازیکنی جذب کنیم اما برای فصل بعد این کار را انجام می‌دهیم و با قدرت در لیگ شرکت می‌کنیم. در این فصل بیشتر بازیکنان خوب در پنج تیم اول جدول هستند.

غلامی درخصوص تغییرات تیم وچان کردستان نیز گفت: این تیم سابقه طولانی در لیگ برتر دارد و تنها نام آن تغییر کرده است. یکی از تیم‌های مطرح که با ادغام چند تیم وارد مسابقات شد. وقتی «سمیه شهبازی» از سپاهان به وچان رفت، بازیکنان تیم را با خود به کردستان برد. در واقع وچان از ترکیب بهترین‌های سه تیم  تشکیل شده است. بازیکنان این تیم با کیفیت بالایی بازی می‌کنند. آنان سرمربی خوبی دارند که سال‌ها تجربه حضور در تیم ملی را دارد. گرچه درست نیست که یک تیم به دلیل پول و امکانات بهترین‌ها را جذب کند. باید بهترین‌ها در همه تیم‌ها حضور باشند تا انگیزه برای دیگر تیم‌ها بالا برود و قهرمانی برای آنان دست نیافتنی نباشد.

وی درخصوص وضعیت داوری در لیگ فوتبال زنان اضافه کرد: از داوری در این فصل ضربه خوردیم. در دیدار با شهرداری بم داور درجه ۳ برای قضاوت فرستاده شد. بم در حد تیم ملی است و جنگ ما با این تیم نابرابر بود. این بازی باید به وسیله داور مدیریت می‌شد. ما جلوی تماشاگران ملوان با نتیجه بدی باختیم. سرپرست تیم به دلیل آنکه کنار بازیکن مصدوم ملوان رفت تا پزشک او بیاید، از زمین اخراج شد. داور به حدی جوان بود که نمی‌توانست بازی را مدیریت کند. وی پس ار شنیدن صدای بازیکنی که گفت آفساید است، نظر خود را به سرعت تغییر داد و آفساید اعلام کرد.

سرمربی تیم ملوان ادامه داد: داوری که بخواهد با صدای یک بازیکن نظر خود را تغییر دهد، شان لیگ برتر را پایین می‌آورد. حرمت داوری شکسته شده است. این داور نیاز به کسب تجربه بیشتر دارد. داوران جوان به دلیل آنکه زود در میدان قضاوت قدم گذاشته‌اند، ضرر می‌کنند. آنان باید بتدریج در این عرصه حضور یابند تا شان و جایگاه یک داور خوب را بدست بیاورند. هیجان بازی در ملوان بسیار و نام این تیم بزرگ است. بازیکنان همواره در زمین ثابت کردند که با غیرت و تعصب بازی می‌کنند.

وی افزود: با حضور این داوران مخالف نیستم. زیرا نیروهای جوان هم باید بتدریج تجربه کسب کنند. اینکه در همه دیدارها از این داوران استفاده شود، درست نیست و هر فردی باید از کم شروع کند تا به تجربه بالا دست یابد. وقتی داوران بین المللی از لیگ برتر کنار گذاشته می‌شوند، حداقل «هدایت ممبینی» رییس کمیته داوران  باید به داوران جوان آموزش دهد. در تعطیلات نیم فصل کمیته داوران حتی به خود زحمت نداد یک کلاس بازآموزی برای داوران جوان بگذارد. هیچ کدام تجربه ندارند و حتی اطلاعات آنان کامل نیست زیرا در هیچ کلاسی ننشسته‌اند. چگونه است که از ابتدای فصل داوران با تجربه کنار گذاشته شده‌اند و در تمام فصل از داوران جوان استفاده می‌کنند که نه تست داده‌اند و نه در کلاس حضور یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =