۳۰ جلد از کتاب‌های نویسنده اهل خوی به کتابخانه عمومی اهدا شد

ارومیه- ایرنا- رییس کتابخانه عمومی ۱۵خرداد خوی گفت: «خسرو شنایی» از نویسندگان و روزنامه‌نگاران اهل این شهرستان ۳۰ جلد کتاب از جمله سه کتاب تالیفی خود را به این کتابخانه عمومی اهدا کرد.

علی علیزاده روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: «دایره‌المعارف شهر من خوی»،«رعنا» و «آتش در شهر» که از تالیفات «شنایی» است از جمله این کتاب های اهدایی به شمار می رود. 

وی اضافه کرد: کتاب «دایره‌المعارف شهر من خوی» مجموعه‌ای پژوهشی است که در خصوص دوره‌های مختلف تاریخ این شهرستان و در مورد اقتصاد، فرهنگ، مورخان و بزرگان و مشاهیر به تالیف این نویسنده درآمده است.

وی اضافه کرد: ۲ کتاب دیگر این نویسنده نیز شامل «رعنا» و «آتش در شهر» دارای موضوعات تاریخی و اجتماعی خوی بوده و در قالب رمان به رشته تحریر درآمده‌است.

رییس کتابخانه عمومی ۱۵ خرداد خوی بیان کرد: مخزن این کتابخانه بیش از ۳۵ هزار نسخه و ۲۷ هزار عنوان کتاب در موضوعات مختلف ادبی، تاریخی، فرهنگی، سیاسی و کودکان دارد.

وی افزود: علاوه بر امانت‌دهی کتاب به علاقه‌مندان، در این نهاد کتابداران با پیش‌بینی و اجرای برنامه‌های مختلفی سعی در جذب کتب اهدایی برای این مرکز فرهنگی دارند.

به گزارش ایرنا خوی ۹ کتابخانه عمومی دارد و کتابخانه عمومی ۱۵ خرداد این شهرستان از بزرگترین و قدیمی‌ترین کتابخانه‌های شهرستان به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =