امیرحسین شفیعی دبیر همایش ملی تئاتر سردارآسمانی شد

تهران- ایرنا- امیرحسین شفیعی کارگردان و تهیه‌کننده تئاتر از سوی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به عنوان دبیر «همایش ملی تئاتر خیابانی سردار آسمانی» منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، حمید نیلی در حکمی امیرحسین شفیعی را به عنوان دبیر همایش ملی تئاتر خیابانی سردار آسمانی معرفی کرد در این حکم آمده است: حال که ملت شریف و قدرشناس ایران اسلامی در تجلیل از سردار آسمانی دل‌ها سنگ تمام گذاشته و شهری از پی شهری دیگر حماسه ای وصف نشدنی خلق کرده اند، وظیفه جامعه متعهد و فرهیخته تئاتر کشور است که همراه و هم پا با سایر اقشار جامعه با زبان فاخر هنر بخشی از رشادت ها و فداکاری های این سردار آسمانی را به تصویر بکشد.
امیداست این همایش ملی بتواند با همیاری و همکاری هنرمندان ارزشمند و دغدغه مند درسراسر ایران اسلامی، گامی کوچک در جهت ادای دین هنرمندان تئاترمقاومت به این سرداران حریت و آزادگی شمرده شود.
امیرحسین شفیعی پیش از این دبیری جشنواره تئاتر خرداد، مدیر دفتر تئاتر خیابانی حوزه هنری، مدیر دفتر تولید تئاتر حرفه‌ای حوزه هنری، دبیر جشنواره تئاتر استان تهران، دبیر اجرایی سوگواره هنرهای نمایشی خمسه و ریاست انجمن هنرهای نمایشی استان تهران را نیز بر عهده داشته است. وی همچنین آثاری همچون دریادلان، نقطه ته خط، سلول من تروریست نیست، پارادوکس و نامیرا را به صحنه برده است.
همایش ملی تئاترخیابانی سردار آسمانی به همت انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس و با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی و مجموعه فرهنگی گردشگری عباس آباد از ۸ الی ۲۳ بهمن در تهران و سایر استان های کشور برگزار خواهد شد.

سردار سرافراز اسلام قاسم سلیمانی بامداد جمعه ۱۳ دی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله پهبادهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود. در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
وزارت امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد. آیین‌ تشییع پیکر مطهر سردار سلیمانی و همراهانش در شهرهای کاظمین، کربلای معلی و نجف اشرف و پس از ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران در استان خوزستان، مشهد مقدس و در تهران برگزار شد. همچنین سپهبد قاسم سلیمانی بامداد چهارشنبه (۱۸ دی) در کرمان محل تولدش به خاک سپرده شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =