تألمات خانواده‌های جانباختگان دستخوش سوءاستفاده‌های جناحی نشود

تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با انتقاد از فضایی که این روزها در مورد سانحه هواپیمای اوکراین در کشور حکمفرما شده است، گفت: شرایط را به جایی نبریم که تألمات روحی خانواده‌ها دستخوش سوءاستفاده های جناحی، گروهی و فردی شود.

منصور غلامی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا با درباره جان باختن تعدادی از دانشجویان ایرانی خارج از کشور در سانحه هوایی، اظهار داشت: با شنیدن خبر سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین و جان باختن تعدادی از دانش‌آموختگان دانشگاه‌های کشور به یاد روزهای از دست دادن فرزندم در سانحه تصادف افتادم.

وی افزود: بعد از شنیدن خبر سقوط هواپیما به شدت منقلب شدم چرا که فرزندم را که از دانش آموختگان و نخبگان دانشگاه تهران بود، در سانحه ای از دست دادم.
وزیر علوم تاکید کرد: به عنوان فردی که این درد را لمس کرده است، به طور حتم می گویم حداقل تا یک سال فضای سنگینی بر این خانواده ها حکمفرما خواهد بود.

غلامی همچنین درباره پیگیری حقوق قانونی این جانباختگان گفت: هر حق قانونی که به آنها تعلق بگیرد، از سوی ریاست جمهوری و دولت در حال پیگیری است.
وی افزود: جامعه باید به خانواده های داغداران کمک کند و اگر قرار باشد هر فردی از هر جایی درباره دلیل سقوط هواپیما نکته ای به این خانواده ها اعلام کند و اصل موضوع را زیر سوال ببرد، داغ آنها را سنگین تر می کند.
وزیر علوم این رفتارها را در جامعه صحیح ندانست و اظهار داشت: نباید اصل موضوع را زیر سوال برد و از جامعه انتظار دلداری به این خانواده ها می رود.
غلامی تاکید کرد: خطایی رخ داده است و هر دلیلی که دارد، ‌یک حادثه است و اگر حادثه را در کشور به تراژدی مستمر تبدیل کنیم، سود آن را کسانی می برند که علاقه ای به آرامش جامعه و کم کردن فشارهای روحی روانی ندارند.

به گزارش ایرنا، یک هواپیمای خطوط هوایی اوکراین روز چهارشنبه پس از برخاستن از فرودگاه امام خمینی (ره) بر اثر خطای انسانی و به صورت غیر عمد مورد اصابت قرار گرفت و در نتیجه این حادثه ۱۷۶ مسافر و خدمه از جمله ۱۴۶ مسافر ایرانی این پرواز جان باختند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =