نجات جان یک مصدوم روستایی با بالگرد اورژانس هوایی شاهرود

شاهرود-ایرنا- معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی شاهرود گفت : یکی از اهالی روستای "نام نیک" میامی که به خاطر سقوط از پله مصدوم شده بود، با بالگرد اورژانس هوایی به بیمارستان رسانده شد.

ناصر سلمانپور چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:  این رویداد ساعت ۹و ۵۰ دقیقه  در روستای نام نیک در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال غربی شهرستان میامی روی داد .

وی افزود: مصدوم که یک مرد ۷۲ ساله است از ناحیه سر و چشم آسیب دیده و ضربه مغزی شده بود که با حضور به موقع کارشناسان اورژانس اقدام‌های نخستین انجام گردیده و به بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود رسانده شد.

روستای نام نیک در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شاهرود قرار دارد. این روستا در بخش کالپوش میامی واقع شده و راه ارتباطی  نامناسبی دارد.

فوت یکی از خبرنگاران شاهرودی 

 سلمانپور همچنین از فوت یکی از خبرنگاران شاهرود خبر داد و گفت: مرحوم حمید ناظمی بامداد چهارشنبه دچار عارضه قلبی شد که برغم اعزام فوری کارشناسان اورژانس ، اقدامات نخستین برای احیای قلبی وی موثر واقع نشده و دار فانی را وداع گفت.

 اورژانس هوایی شاهرود سال ۱۳۹۳ راه اندازی شد، از آنجا که شهرستان شاهرود وسعت زیاد داشته و ۵۶ درصد راه های استان سمنان در این منطقه قرار دارد ، تقویت اورژانس هوایی ضروری است.

اورژانس هوایی به بیماران روستاهای دور افتاده و نیز مصدومان حوادث رانندگی خدمت رسانی می کند. 

مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شاهرود با ۴۰ کارشناس در ۱۵پایگاه جاده‌ای ، چهار پایگاه شهری، یک پایگاه اورژانس هوایی با یک فروند بالگرد و ۳۰ دستگاه آمبولانس به هموطنان خدمات‌رسانی می کند.

همچنین یک دستگاه اتوبوس آمبولانس هم با ۱۳ تخت و تجهیزات مناسب برای پوشش حوادث احتمالی پر تلفات و خدمات دهی به بیماران سرپایی در این مرکز آماده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها