۱۱۵ طرح هادی روستایی استان ایلام در دست اجراست

ایلام- ایرنا- معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام گفت: ۱۱۵ طرح هادی در سطح روستاهای این استان با پیشرفت فیزیکی مناسب در دست اجراست.

شهرام کاکایی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۶۰۷ روستای مشمول طرح هادی در استان ایلام وجود دارد که تاکنون برای ۴۰۰ روستا این طرح اجرا شده است.

وی از تهیه نقشه طرح هادی برای تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان خبر داد و افزود: از مجموع تمامی روستاهای مشمول طرح هادی در استان، ۲۰۳ روستا بالای ۲۰ خانوار و مابقی نیز مربوط به روستاهای زیر ۲۰ خانوار است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام تاکید کرد: امسال و از محل اعتبارات مصوب استانی جهت اجرای طرح هادی در ۱۱۵ روستای استان ۱۴۳ میلیارد ریال و جهت تهیه و تجدید نظر اجرای طرح هادی در سطح ۳۸ روستا ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال مصوب شده است.

کاکایی از تخصیص ۴۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی سیل برای بازسازی تاسیسات روبنایی روستاهای سیل زده استان در سال جاری خبر داد و یادآور شد: اجرای طرح هادی در سطح ۳۹ روستا با اعتبار بیش از ۳۹۳ میلیارد ریال در دست اجراست.

وی ادامه داد: همچنین از این محل (اعتبارات ملی سیل) تهیه و تجدید نظر اجرای طرح هادی در سطح ۱۱ روستا با اعتبار سه میلیارد ریال و مطالعات پایدار سازی ۲ روستا با اعتبار سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تکمیل شده است.

به گفته معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام پارسال طرح هادی در سطح ۱۶۸ روستای این استان با تخصیص ۲۵۰ میلیارد ریال اجرا شده است.

کاکایی، اجرای طرح هادی در روستاها را گامی مهم برای توسعه، عمران و آبادانی روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستاییان اعلام کرد و یادآور شد: با اجرای این طرح، سیمای روستا در حال تغییر است که این نیز به نوبه خود سبب رضایت عمومی مردم می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =