حسینی: دامنه تاثیرگذاری سردار سلیمانی جهانی بود

تهران- ایرنا- وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حاج قاسم‌ سلیمانی یک روستازاده بود اما دامنه تاثیرگذاری او منحصر به روستا، شهر و کشور نبود بلکه جهانی بود.

«سیدمحمد حسینی» صبح چهارشنبه در همایش تخصصی "پیامدهای منطقه‌ای و بین‌المللی ترور سردار سلیمانی"،گفت: حاج قاسم سلیمانی با پیروزی انقلاب اسلامی وارد سپاه شد و با هوش و ذکاوت بی‌نظیر، مدارج ترقی و پیشرفت را یکی پس از دیگری طی کرد.

وی‌ افزود: حاج قاسم‌ سلیمانی یک روستازاده بود اما دامنه تاثیرگذاری او منحصر به روستا و شهر و کشور نبود بلکه جهانی بود.

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: اگرچه آمریکایی‌ها سعی کردند ابعاد حمله موشکی نیروی هوافضای سپاه به پایگاه هوایی عین‌الاسد را کاهش دهند، اما دیدیم که همه جهانیان فهمیدند که این شلیک، شلیکی به هیمنه آمریکا بود.

حسینی ادامه داد: خود شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا اعتراف کرد که ترامپ بعد از حمله موشکی ایران به عین الاسد، خاورمیانه را باخت.

وی با یادآوری اینکه ترامپ با صراحت اعلام کرده بود که در صورت انتقام ایران از آمریکا برای شهادت سپهبد سلیمانی، ۵۲ نقطه ایران را می‌زند، تصریح کرد: بعد از حمله به پایگاه هوایی عین‌الاسد ۲ روز پشت سر هم رهبر معظم انقلاب همراه با تعداد زیادی از مسئولان در حسینیه امام خمینی(ره) برنامه داشتند و این دو برنامه هم به صورت مستقیم از رسانه ملی پخش شد.  

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: هدف از پخش مستقیم این دیدارها این بود که به آمریکایی‌ها گفته شود ما مسئولان جمهوری اسلامی ایران در این ثانیه و این لحظه در این مکان هستیم و اگر شما جرات و جسارت زدن ایران را دارید، اینجا را بزنید.

شهید سپهبد قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس و تنی چند از همرزمان پس از عمری مجاهدت بامداد جمعه -سیزدهم دی‌ماه- در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند به همین منظور همایش پیامدهای منطقه‌ای و بین‌المللی ترور سردار سلیمانی به همت مؤسسه مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر تهران و با همکاری پژوهشکده امنیت ملی دانشگاه دفاع ملی، امروز - چهارشنبه- در مرکز آموزش و پژوهش بانک توسعه و تعاون با محورهای تحلیل ترور شهید قاسم سلیمانی در چهارچوب حقوق بین‌الملل، نقش رژیم صهیونیستی در افزایش تنش در منطقه، آینده حضور آمریکا در منطقه غرب آسیا، نقش گفتمان مقاومت در ثبات بخشی و انسجام اسلامی برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =