واعظی در مراسم ترحیم آیت‌الله سیدهاشم رسولی محلاتی شرکت کرد

تهران- ایرنا- رییس دفتر رییس جمهوری به نمایندگی از سوی رییس جمهوری در مراسم ترحیم عالم ربانی حضرت آیت‌الله سیدهاشم رسولی محلاتی شرکت کرد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری،  محمود واعظی به نمایندگی از سوی رییس جمهوری در مراسم ترحیم عالم ربانی حضرت آیت‌الله سید هاشم رسولی محلاتی (قدس سره) شرکت کرد.

وی در این مراسم که در مسجد فرشته تهران و با حضور تعدادی از شخصیت‌های کشوری و لشکری چون پیروز حناچی شهردار تهران برگزار شد، ضمن قرائت فاتحه، از خداوند منان برای وی رحمت واسعه الهی و همجواری با جد بزرگوارشان و برای بازماندگان صبر و سلامتی مسألت کرد.

مرحوم آیت‌الله سیدهاشم رسولی محلاتی در سال ۱۳۰۹ در شهرستان‌ محلات استان مرکزی‌ دیده‌ به‌ جهان‌ گشود و از شاگردان‌ برجسته‌ امام خمینی (ره) و آیت‌الله‌ شیخ‌ عبدالکریم‌ حائری‌ یزدی‌ بود و در دوران مبارزات ملت ایران علیه رژیم ستم‌شاهی نقش موثری داشت.

وی عضو بیت امام راحل (ره) و دفتر مقام معظم رهبری و مسئول وجوهات و مسائل شرعی دفتر مقام معظم رهبری و سال‌ها نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بود و در دانشگاه‌ امام صادق (ع) و دانشکده الهیات دانشگاه تهران نیز کرسی تاریخ اسلام را بر عهده داشت.

مرحوم رسولی محلاتی چند ماه پیش تحت عمل جراحی قرار گرفت، اما به دلیل شدت بیماری شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی‌ماه جاری در تهران دعوت حق را لبیک گفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =