چهار طرح عمرانی دانشگاه بیرجند افتتاح شد

بیرجند - ایرنا - چهار طرح عمرانی دانشگاه بیرجند با اعتبار ۷۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال روز چهارشنبه با حضور قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان استان به بهره‌برداری رسید.

پروژه سرای دانشجویی عبدالعلی بیرجندی (خوابگاه متاهلین) دانشگاه بیرجند با مساحت ۴۸۰ مترمربع و هزینه کرد ۸ میلیارد ریال با حضور عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح شد.

بهره‌برداری از سالن چند منظوره امید دانشگاه بیرجند با ۲ هزار و ۳۲ مترمربع مساحت و اعتبار هزینه شده ۴۶ میلیارد ریال آغاز شد.

همچنین کارگاه‌های مهارت‌آموزی دکتر اسدالله زنگویی با ۱۸۰ مترمربع زیربنا و هزینه ۳ هزار و ۶۰۰ میلیون ریال از محل کمک‌های خیران و درآمدهای اختصاصی دانشگاه و نیز محوطه‌سازی پردیس مهندسی دانشگاه با مساحت ۶ هزار مترمربع و ۱۸ میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری رسید.

عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با همراهی محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استان صبح امروز (چهارشنبه) بدو ورود به دانشگاه بیرجند با حضور در مزار شهدای گمنام دانشگاه با آرمانهای شهیدان والامقام تجدید میثاق کردند.

افتتاح فاز نخست مجتمع رفاهی فرهنگی دانشگاه بیرجند (باغ امیریه) با مساحت ۳۰ هزار مترمربع و اعتبار هزینه شده ۱۰ میلیارد ریال، آغاز عملیات اجرایی آزمایشگاه مرجع دانشگاه بیرجند با اعتبار  ۱۰۰ میلیارد ریال در مساحت ۳ هزار مترمربع با مشارکت بانک تجارت از دیگر برنامه‌های امروز قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری است.

در ادامه برنامه‌ها، نشست مسوولان آموزش عالی خراسان جنوبی با قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می‌شود.

دانشگاه بیرجند با بیش از ۴۰ سال سابقه علمی و آموزشی در شرق کشور بیش از ۱۲ هزار دانشجو دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها