۲۵ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۹
کد خبرنگار: 1273
کد خبر: 83634556
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۲ شکارچی متخلف در میاندوآب دستگیر شدند

مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب گفت: ۲ شکارچی متخلف که درصدد شکار غیرمجاز در مناطق شکار ممنوع این شهرستان بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

علیرضا بقالی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دنبال بارش‌ برف در روزهای اخیر و با هدف بررسی زیستگاه‌های منطقه حفاظت شده تالاب نوروزلو، مأموران یگان حفاظت این اداره در مناطق آبی و سایر زیستگاه‌های این شهرستان اقدام به عملیات گشت‌زنی کردند.

وی افزود: در جریان این مأموریت ۲ نفر شکارچی غیرمجاز شناسایی و قبل از هرگونه فعالیت شکار غیرمجاز متوقف شدند.

وی بیان کرد: از این شکارچیان ۲ قبضه اسلحه شکاری کشف و ضبط شد.

«بقالی» ادامه داد: گشت و کنترل نظارتی مأموران یگان حفاظت محیط زیست میاندوآب در زیستگاه‌های آبی این شهرستان به طور شبانه‌روزی تداوم دارد و در جریان آن بخش زیادی از زیستگاه‌های آبی پایش می‌شود.

وی افزود: این زیستگاه‌ها شامل مناطق چهارگانه و محدوده‌های ممنوعه خارج از مکان‌های اعلام شده در پروانه‌های صادر شده در سال جاری است که از حیث هرگونه تخلفات احتمالی صید و شکار بررسی می‌شود.

منطقه حفاظت شده تالاب نوروزلو در ۱۵ کیلومتری شهر میاندوآب واقع شده‌است؛ گونه‌های مختلف آبزیان، پرندگان خشک‌زی، آبزی و کنارآبزی بومی و مهاجر، همچنین پستاندارانی از جمله گرگ، روباه، خرگوش و گراز از حیات وحش مهم این منطقه حفاظت شده به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =