سلطانی فر: تمام اماکن ورزشی مناطق سیل زده در اختیار ستاد بحران قرار گیرد

تهران - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان به مدیران کل استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان تاکید کرد برای در اختیار قرار دادن اماکن ورزشی جهت امداد و نیاز، ستاد بحران کشور را همراهی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در پی سیل سیستان و بلوچستان، «مسعود سلطانی فر» به معاونین وزارتخانه و مدیران کل ورزش و جوانان استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و سازمان‌های تابعه دستور داد، تمامی امکانات و اماکن ورزشی برای امداد و مطابق درخواست در اختیار ستاد بحران کشور قرار گیرد و نیازهای اولیه آنها تامین شود.

بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور که از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی آغازشده، استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داده و سبب جاری شدن سیلاب در این استان‌ها شده است.

شرایط در استان سیستان و بلوچستان از سایر استان‌ها وخیم‌تر اعلام‌شده به‌طوری‌که میزان بارش‌ها در جنوب استان نسبت به سال گذشته ۲۶ برابر شده است و درنتیجه سرریز شدن آب از پشت سدهای استان را در پی داشته است.

اکنون در سیستان و بلوچستان تعداد ۵۰۰ روستا و ۱۴ شهرستان درگیر سیل هستند و ۲۰ هزار واحد مسکونی براثر جاری شدن سیلاب تخریب کلی و جزیی دیده است.

باوجود تلاش امدادگران، چادر، مواد غذایی بسته‌بندی، پتو و ملزومات پزشکی و بهداشتی از اقلام ضروری موردنیاز مردم منطقه است.

محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در توییتی نوشت: ۱۰۰ میلیارد تومان به‌ عنوان تنخواه برای پرداخت‌های فوری به سیل زدگان اختصاص یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =