فرماندهان ارتش پاکستان تحولات خاورمیانه را بررسی کردند

اسلام‌آباد - ایرنا - فرماندهان ارتش پاکستان روز سه‌شنبه تحولات خاورمیانه و تنش‌های فعلی میان ایران و آمریکا را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به‌گزارش روابط عمومی ارتش پاکستان، دویست و بیست و هشتمین جلسه فرماندهان ارشد پاکستان به ریاست ژنرال "قمر جاوید باجوا" فرمانده ارتش در مقر فرماندهی شهر "راولپندی" برگزار شد.
در این جلسه مقام‌های بلندپایه ارتش پاکستان تحولات امنیتی حاکم در منطقه، رویارویی اخیر ایران و آمریکا و تبعات آن بر صلح و ثبات منطقه‌ای را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
ارتش پاکستان همچنین در واکنش به اظهارات اخیر ارتش هند مبنی بر اقدام نظامی در آن‌سوی مرز، اینگونه سخنان را غیرمسئولانه دانست و آن را به ضرر صلح در منطقه اعلام کرد.
ژنرال باجوا فرمانده ارتش پاکستان گفت: این کشور مشارکت قابل قبولی درخصوص صلح و ثبات منطقه‌ای داشته است و به رفتار مسئولانه و اقدامات مثبت خود در این زمینه ادامه خواهد داد.

به دنبال حوادث بعد از ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس و تعدادی از همرزمان وی در حمله تروریستی آمریکا در خاک عراق و پاسخ انتقام جویانه جمهوری اسلامی ایران به عملیات تروریستی آمریکا، نخست وزیر و فرمانده ارتش پاکستان از آمادگی این کشور برای کمک به تنش زدایی در منطقه خبر دادند.

نخست وزیر پاکستان هفته گذشته اعلام کرد که وی از ژنرال «قمر جاوید باجوا» فرمانده ارتش این کشور خواسته است تا با فرمانده های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، عربستان و آمریکا ارتباط برقرار کرده و پیام صریح اسلام آباد مبنی بر آمادگی برای کمک به صلح منطقه ای و ملحق نشدن به درگیری ها را ابلاغ کند.

«عمران خان» با ابراز نگرانی عمیق نسبت به اوضاع کنونی در خاورمیانه و خلیج فارس گفت: جنگ به نفع هیچ کس نیست و باید اقدامات فوری برای تنش زدایی در منطقه به کار گرفته شود.

نخست وزیر پاکستان همچنین با هدف پیشبرد تلاش های این کشور برای کمک به تنش زدایی در منطقه از «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه خود خواست تا به ایران سفر کند.

قریشی یکشنبه گذشته برای رایزنی درباره تحولات منطقه و تلاش برای تنش زدایی، به ایران سفر کرد. وی ضمن بازدید از مشهدمقدس، با حضور در تهران با حجت‌الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری و «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران دیدار و گفت‌ وگو کرد. 

وزیر امور خارجه پاکستان در دومین مرحله از ماموریت خود برای کمک به تنش زدایی در منطقه، به عربستان نیز سفر کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =