۱۶ طرح تولیدی به مناسبت دهه فجر در گیلان افتتاح می‌شود

آستارا - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: ۱۶ طرح صنعتی و تولیدی با اعتباری بالغ بر ۶ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۴۷۰ نفر در استان، جهت افتتاح در دهه فجر آماده‌است.

 فرهاد دلق پوش روز سه شنبه در بازدید از بندر آستارا اظهار کرد: با وجود مشکلات مالی، امسال پنج هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال برای رونق واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان پرداخت و ۱۱۴ طرح اقتصاد مقاومتی تعریف شده است.

وی ادامه داد: تا پایان سال نیز حدود ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات جهت رونق واحدهای تولیدی گیلان اختصاص خواهد یافت و در اختصاص اعتبار به شهرستان ها، شاخص های جمعیت و تعداد واحدهای فعال لحاظ می شود و دوره باز پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به ۲ سال افزایش یافته است.

دلق پوش گفت: بانک ها اختیار پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش تا سقف ۵۰ میلیارد ریال را به هر متقاضی دارند و این استان در دارو سازی، نساجی و صنعت سلولوزی جزو پیشتازان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان یادآور شد: ۸۵ هزار نفر در سه هزار واحد صنعتی استان، شاغل هستند و ظرف ۲ سال آینده ۵۰ هزار فرصت شغلی جدید در گیلان ایجاد خواهد شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۵۳ واحد صنعتی که اغلب در شهرک صنعتی آن استقرار یافته، در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =