«آری» جبهه مقاومت عراق به فراخوان راهپیمایی میلیونی مقتدی صدر

بغداد - ایرنا - گروه های مختلف مقاومت اسلامی در عراق عصر سه شنبه به فراخوان مقتدی صدر برای راهپیمایی مردم علیه حضور نیروهای آمریکایی پاسخ مثبت دادند.

مقتدا صدر رهبر جریان صدر عراق روز سه شنبه در بیانیه ای، خواستار راهپیمایی مردم عراق در محکومیت حضور نیروهای آمریکایی و تجاوز و اشغالگری آنها در خاک عراق شد.

به دنبال این فراخوان، «هادی العامری» رئیس ائتلاف الفتح به همراه سازمان بدر و تشکیلات «عصائب اهل الحق» عراق در بیانیه هایی به درخواست مقتدی صدر برای انجام راهپیمایی میلیونی آری گفتند.

«محمود الربیعی» عضو دفتر سیاسی عصائب اهل الحق در همین مورد اعلام کرد که به دعوت سید مقتدی صدر در راهپیمایی میلیونی علیه حضور نظامی آمریکا در عراق شرکت می کنند.

هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح نیز با اشاره به فراخوان صدر از همه عراقی ها خواست به احترام حاکمیت ملی عراق در راهپیمایی علیه اشغالگران شرکت کنند.

مقتدی صدر رهبر جریان صدر در عراق امروز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد آسمان، زمین و حاکمیت عراق از سوی نیروهای متجاوز نقض شده است.

وی مردم کشورش را به راهپیمایی میلیونی مسالمت آمیز و یکپارچه در محکومیت حضور آمریکا و اقدامات تجاوزکارانه اش فراخواند.

صدر در این بیانیه خطاب به عراقی ها نوشت: عزم خود را جزم کنید و متحد شوید، سستی نکنید. عراق امروز شما را فرا می خواند، پس کوتاهی نکنید. من اطمینان دارم که شما به همه ثابت خواهید کرد که در برابر استکبار جهانی تسلیم نخواهید شد و تنها در مقابل خدا تسلیم می شوید.

به دنبال ترور سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید سپاه قدس و «ابومهدی المهندس» قائم مقام تشکیلات الحشد الشعبی عراق به دست ارتش آمریکا در فرودگاه بغداد، پارلمان عراق یکشنبه هفته گذشته طرح خروج نیروهای خارجی از جمله آمریکایی ها را از این کشور تصویب کرد.

اما، «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا در واکنش به تصویب این طرح در پارلمان، بغداد را به اعمال تحریم‌های شدید تهدید کرد.

نمایندگان پارلمان عراق، همچنین خواستار شکایت رسمی از آمریکا به سازمان ملل و شورای امنیت به سبب تجاوز به حاکمیت این کشور شدند.

پیش از این نیز، ائتلاف سائرون وابسته به جریان صدر عراق اعلام کرده بود که توافق امنیتی با واشنگتن به باقی ماندن «اشغالگران» در عراق وجهه قانونی بخشیده و اگر این توافق لغو نشود آمریکا همچنان به نقض حاکمیت عراق ادامه می دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =