استاندار اصفهان: دولت و ملت، انسجام خود را حفظ کنند

اصفهان- ایرنا - استاندار اصفهان گفت: همه ما باید همدلی و انسجام خود را حفظ کنیم تا به‌صورت ناخودآگاه مورد سواستفاده بیگانگان و متاثر حرف‌ها و افکار دشمنان قرار نگیریم.

عباس رضایی عصر سه‌شنبه در جلسه شورای اداری استان اصفهان در تالار شهروند، ضمن تسلیت شهادت سردار سلیمانی، جانباختگان مراسم تشییع پیکر این شهید و حادثه سقوط هواپیمای اوکراین افزود: ایثارگری‌ نیروی سپاه پاسداران در دفاع از تمامیت ارضی کشور و انقلاب را ارج می‌نهیم ولی بابت بروز خطای انسانی رُخ داده برای هواپیمای مسافربری اوکراین متاسفیم و با خانواده‌های عزیزان از دست رفته ابراز همدردی می‌کنیم.
وی بیان کرد: امسال فشار استکبار جهانی بر نظام جمهوری اسلامی، دولت و ملت به‌ویژه در ابعاد اقتصادی بیش از گذشته بوده و هست.
رضایی با اشاره به قرارگیری در آستانه ایام دهه فجر انقلاب اسلامی ادامه داد: برخلاف همه این تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی، دولت اقدام‌های خوبی انجام داده و در دهه فجر طرح‌هایی مختلفی در سطح کشور و استان به بهره‌برداری خواهد رسید.
استاندار اصفهان خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی استان تصریح کرد: مدیران از ارتباط و ارائه اطلاعات به رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها واهمه نداشته‌ باشند و با روی باز و محبت، مشکلات موجود را با مردم در میان بگذارند زیرا ما در استان، مردمانی فهیم و با درک بالا داریم.
وی یادآور شد: مدیران نهادها و ارگان‌های استان، یک روز در هفته با مردم ملاقات حضوری و بدون نوبت قبلی داشته‌ باشند و برگزاری این نوع ملاقات های مردمی‌ را جدی بگیرند.
رضایی خاطرنشان کرد: شادی و نشاط اجتماعی همراه با رعایت مسائل شرعی باید محور اصلی اقدامات دستگاه‌های مختلف استان قرار بگیرد.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند سال جاری عنوان کرد: ما در سطح استان امانتدار مردم در امر انتخابات هستیم و مدیران نهادها باید با همه نامزدهای انتخاباتی بر اساس عدالت و بی‌طرفی رفتار کنند.
استاندار اصفهان همچنین با اشاره به هفته قرآن و عترت از ۱۹ تا ۲۵ بهمن‌ اظهار داشت: از مدیران دستگاه‌های اجرایی می‌خواهم تا در راستای توسعه فرهنگ قرآنی و سیره اهل بیت (ع) فعالیت کرده و از این فرصت بهره‌مند شوند.
وی گفت: جامعه مدیریتی ما به سمت کهنسالی به پیش می‌رود بنابراین مدیران نهادها از نیروهای فرهیخته جوان خود یا افرادی در جایگاه مشاوران جوان استفاده کنند تا برای آینده نیروسازی مناسب صورت بگیرد.
رضایی بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف انرژی و استفاده صحیح از بیت‌المال نیز تاکید و بیان کرد: اگر مدیریت امروز ما جهادی نباشد سال آینده با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهیم شد.
وی همچنین از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان خواست تمام معاملات و مناقصه‌های خود را در سامانه دولت ثبت و عملکرد کمّی خود را تا هفته آینده ارائه کنند.
استاندار اصفهان در باره موضوع آب نیز گفت: اکنون ۳۱۵ میلیون مترمکعب آب در پشت سد زاینده‌رود ذخیره شده است که نسبت به مدت مشابه قبل کاهش حدود ۵۰ درصدی دارد.
وی با اشاره به نامه‌ای که در باره  تالاب گاوخونی به تهران ارسال شده است، اضافه کرد: در تلاش هستیم تا بهمن و اسفند امسال، حقابه این تالاب اختصاص یابد.
رضایی متذکر شد: به منظور افزایش و حفظ اشتغال، باید تولیدات استان برای فعالیت‌ها و طرح‌های همین استان خریداری شود.
وی همچنین بر ضرورت استفاده و بهره‌مندی از شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز پژوهشی و ظرفیت دانشگاه‌ها تاکید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =