موزه امام علی(ع) پایتخت میزبان هنر شرق آسیا خواهد شد

تهران-ایرنا- رویداد بین‌المللی «نگاهی به هنر شرق آسیا» با نمایش بیش از ۳۰۰ اثر هنری از کشورهای ژاپن، چین، هند، نپال و تبت در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) برگزار می‌شود.

به گزارش روز سه‌شنبه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، این رویداد بین‌المللی با رویکرد پژوهش‌محور و با نمایش آثار هنری در شاخه‌های گوناگون هنرهای تجسمی پنجشنبه(۲۶ دی) ساعت ۱۶ در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) افتتاح می‌شود. 
مدیر موزه هنرهای دینی امام علی(ع) در این باره گفت: آثار نمایشگاه «نگاهی به هنر شرق آسیا» در رشته‌های نقاشی به‌ ویژه مکتب نقاشی‌های نائیو مادوبانی هند، چاپ (حکاکی روی چوب، اوکیوئه) مجسمه، طراحی پارچه، صنایع‌دستی و کاربردی است که برخی از آنها برای نخستین بار به نمایش گذاشته می‌شود.
شهرام بابایی، هدف از برگزاری این رویداد فرهنگی را کمک به رشد آگاهی مردم نسبت به هنرهای آیینی و دینی فرهنگ‌های دیگر، همبستگی و تبادل فرهنگی بین ملت‌ها و تعمیق مشترکات فرهنگی و هنری بین ایران و کشورهای شرق آسیا عنوان کرد.
وی افزود: این نمایشگاه می‌تواند تأثیر بسزایی در شناخت هر چه بیشتر هنر و تمدن درخشان چند هزار ساله شرق آسیا و ارتباط آن با فرهنگ و هنر شکوهمند و دیرینه ایرانی داشته باشد.
رئیس موزه هنرهای دینی امام علی(ع) بیان کرد: کارگاه «اوروشی - ساختار شناسی آثار لاکی شرق دور» با حضور سیامک علیزاده و میترا اعتضادی و جمعی از اعضای کمیته حفاظت ایکوم ایران Icom-CC و «معرفی مراحل ساخت اثر هنری با متریال چینی سلولزی» با هدایت مهناز محمدزاده میانجی عضو هیات علمی دانشگاه هنر الزهرا(س) همزمان با آیین گشایش این رویداد از ساعت ۱۵ میزبان علاقه‌مندان است.
بابایی افزود: آثار به نمایش در آمده در این نمایشگاه، گزیده‌ای از مجموعه درخشانی است که طی چندین دهه توسط جهانگیر کازرونی و فریال سلحشور جمع‌آوری شده است.


نمایشگاه «نگاهی به هنر شرق آسیا» از ۲۸ دی تا ۲۸ اسفند به غیر از ایام تعطیل از ساعت ۹ تا ۱۸ در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) واقع در خیابان ولی‌عصر(عج)، روبه روی بزرگراه هاشمی رفسنجانی، بلوار اسفندیار، شماره ۳۵ میزبان علاقه‌مندان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =