یکهزار خانوار کمیته امداد هرمزگان در سیل اخیر آسیب دیدند

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان گفت: حدود یکهزار خانوار از مددجویان زیرپوشش این نهاد در بارندگی و سیل اخیر آسیب دیدند.

علی الهیاری عصر سه شنبه در بازدید میدانی از مناطق سیل‌زده استان اظهارداشت: طبق بررسی‌های اولیه تعداد ۲۷۸ خانوار  آسیب‌دیده از سیلاب در مناطق لیردف و گابریک شهرستان جاسک و تعداد ۷۳۷ خانوار در مناطق گافر و پارامون شهرستان بشاگرد هستند.
وی بیان داشت: درپی حادثه سیل اخیر تعداد زیادی از خانه‌های مسکونی مددجویان به شکل صد درصد تخریب و بسیاری دیگر از منازل دچار آب‌گرفتگی شدید شده است.
این مسوول ادامه داد: درحال حاضر بیش از  هزار دانش‌آموز سیل‌زده در جاسک نیز کتاب‌ها و نوشت افزارهای خود را از دست داده اند و نیازمند یاری خیران می باشند.
اللهیاری باتوجه به اینکه لوازم ضروری زندگی خانوارهای سیل زده غیرقابل استفاده و از بین رفته است، گفت: در این راستا کمیته امداد در مرحله نخست اقدام به توزیع بسته‌های حمایتی شامل آب‌معدنی، سبد موادغذایی و پتو بین خانواده‌های سیل‌زده در شهرستان جاسک و بشاگرد نموده است.
وی گفت: برای کمک به مناطق سیل‌زده تحت پوشش کمیته امداد جاسک و بشاگرد در ماه های دی وبهمن امسال، ۲ برابر مستمری به مددجویان پرداخت می شود.
مدیرکل کمیته امداد هرمزگان اظهارداشت: در تلاش هستیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی، بویژه مدیریت بحران و جامعه‌ی خیران برای خانوارهای بدون مسکن اسکان موقت تامین کند.
الهیاری از آغاز پویش «هموطن خانه‌ات را دوباره می‌سازیم» خبر داد و گفت: مردم می‌توانند کمک‌های خود به خانواده‌های سیل‎زده هرمزگان را از طریق شماره‌گیری کد #۰۷۶*۸۸۷۷* یا از طریق واریز نقدی خود به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۶۰۱۶۹ بنام کمیته امداد نزد بانک ملی به هموطنان سیل‌زده کمک نمایند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =