جلیلی: بلوف‌های دشمن در برابر سرمایه‌ها و عظمت ایران، حباب است

تهران- ایرنا- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سردار بزرگ اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نماد کشور، ملت، شرف و عظمت ایران است تا بلوف‌های دشمن در مقابل او و سرمایه سپاه به مانند حبابی بترکد.

سعید جلیلی امروز سه‌شنبه در اجتماع جنبش استادی دانشگاهیان پایتخت که در پاسداشت مدافعان وطن و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد، افزود: بعد از شهادت سردار سلیمانی توسط آمریکا، دشمن گفته بود که اگر ایران پاسخی به این ترور بدهد، آمریکا پاسخ بیشتری خواهد داد.

وی گفت: پس از این جنایت، بسیاری از کشورهای دوست و همسایه عنوان می‌کردند پیام آمریکایی‌ها بلوف نیست و ایران باید حرکتی در واکنش به آن انجام ندهد. ولی در چنین شرایطی، آمریکا از ایران اسلامی یک پاسخ محکم و کوبنده دریافت کرد. اما سوال اینجاست که این پاسخ محکم چگونه عملیاتی شد؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: این عملیات بزرگ حاصل خون حاج قاسم سلیمانی بود که بعد از شهادتش سبب این پیروزی شد تا حبابی که آمریکا از خود ساخته بود، بترکد.

جلیلی با اشاره به فضایی که غرب و آمریکا در تلاش بودند در جامعه ایران ایجاد کنند، اظهار داشت: آنها با فضا سازی در جامعه و شعارهای نه غزه و نه لبنان که در دهان عده‌ای از مردم قرار دادند، سعی داشتند به اهداف خود برسند. ولی ملتی را دیدند که برای یک شخصیت بین المللی که در همه عرصه  های انقلاب حاضر بود، قیام کرد تا همه جهان مبهوت این قیام  شود.

نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه جهانیان ملتی را در تشییع حاج قاسم سلیمانی دیدند که ۴۰ سال پای آرمان‌های خود ایستاده است، تصریح کرد: آمریکا پس از اقدام به ترور سردار سلیمانی با وقاحت تهدید به تخریب مراکز فرهنگی ایران کرد. ولی ملت با اقتدار همیشگی خود سیلی محکمی به گوش آنها نواخت تا دشمن نتواند بغض و کینه خود را نگه دارد و تلاش کرد به نحوی این خشم را توسط عده‌ای محدود، خالی کند.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی ایران ادامه داد: هیچ کس نمی‌تواند انکار کند که حاج قاسم نماد مبارزه ملی، وحدت و سرمایه کشور مقابل دشمن بود. البته اینکه عده‌ای فهم صحیح از سرمایه ملی ندارند جای تعجب نیست. زیرا آنها همسو با اهداف دشمن هستند، ولی مرم ایران این سرمایه ملی را خوب می فهمند و با دست چند نفر آدم فریب خورده خللی در بزرگی حاج قاسم ایجاد نمی‌شود.

جلیلی به حضور سفیر انگلیس در تجمع مقابل دانشگاه امیرکبیر اشاره کرد و گفت: دشمن در فهمش از ملت ایران عقب مانده است و دولت انگلیس در شیب نزولی قدرت قرار گرفته و هر روز این روند شتاب می‌گیرد. زیرا نماینده مفلوک دولت انگلیس در ایران به ۶۶ سال پیش برگشته و عظمت ایران را نادیده می‌گیرد.

دبیر سابق شورای امنیت ملی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی نیز اظهار داشت: مردمی که در همین هواپیما حضور داشتند از سرمایه همین ملت بودند و حاج قاسم و سپاه که ۴۰ سال از شرف، مرزها، عزت و کیان کشور حفاظت کردند، نیز از سرمایه همین ملت هستند تا دشمن نتواند به اهداف خود برسد.

وی خاطرنشان کرد: دشمن فکر می‌کند با رسانه می‌تواند این سرمایه را صفر کنند. ولی آنها در فهم و باورهای ملت ما عقب ماندند و امروز وحدت و قدرت ملی ایران اسلامی چنان چشمگیر است که حتی بلوف های دشمن هم نمی‌تواند خللی در این سرمایه بزرگ ایجاد کند. امید است این قدرت که سبب پیشرفت کشور شده است، با درایت مردم حفظ شود.

پس از پایان مراسم دهها تن از دانشجویان دانشگاه تهران به اقدامات ساختارشکنانه و سوءاستفاده برخی افراد در جریان جان‌باختن تعدادی از هموطنان در حادثه هواپیمایی اکراینی اعتراض کردند.

این دانشجویان با سردادن شعارها و حمل دست نوشت‌هایی ، رفتار های ساختار شکنانه برخی افراد در خصوص سانحه هواپیمای اکراینی را محکوم کردند.

"اگر حاج قاسم نبود داعش الان خونت بود"، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، "پناه ایران زمین، سپاه مستضعفین"، "دانشجو بیدار است، از تفرقه بیزار است"، "درد سقوط سنگینه فتنه گری ننگینه"، "دانشجوی عزادار، دشمن هرچی کفتار"  از مهمترین این شعارها و دست نوشته‌ها بود.

برخی از تجمع‌کنندگان نیز با به آتش کشیدن تصویر سفیر و پرچم انگلیس و آمریکا اعتراض خود را به سیاست‌های خصمانه این کشورها نشان دادند.

در این حالی است که بعضی از دانشجویان نیز با سردادن شعارهای ساختارشکنانه تلاش کردند فضای دانشگاه را ملتهب کنند.

در ادامه دانشجویان با شعارهای خود به سمت سر در دانشگاه تهران حرکت کردند و نماز مغرب و عشاء را مقابل سر در دانشگاه اقامه کردند.

سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در این مراسم در خصوص سپهبد شهید سردار سلیمانی و حوادث اخیر خیابانی سخن گفت.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸  نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =