بارسا برای نخستین بار جای رئال را اشغال کرد

تهران- ایرنا- گزارش آماری شرکت دیلویت در رابطه با سرمایه لیگ‌های فوتبالی حاکی از آن است که باشگاه بارسلونا نخستین باشگاهی است که درآمدهای آن از ۸۰۰ میلیون یورو تجاوز می‌کند.

آبی اناری‌ها در جریان فصل ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹ در مجموع ۸۴۰.۸ میلیون یورو درآمد داشتند و در نتیجه بالاتر از رقیب سنتی، صدر جدول آماری این شرکت (Deloitte Money League) را به خود اختصاص دادند.

بارسا در حالی بالاتر از رئال قرار گرفت که اختلافی فاحش مابین این ۲ باشگاه وجود داشت؛ سفیدپوشان در مقطعی مشابه ۷۵۷.۳ میلیون یورو درآمد داشتند با این وجود این عدد به اندازه‌ای بود که آنان را بالاتر از منچستریونایتد در رتبه دوم قرار دهد.

شیاطین سرخ اگرچه در چند فصل اخیر در زمین ناامیدکننده بوده‌اند اما با درآمد ۷۱۱.۵ میلیون یورو، همچنان یکی از قدرت‌های بزرگ مالی دنیای فوتبال محسوب می‌شوند.

یونایتد یکی از هشت تیم حاضر در جمع ۲۰ باشگاه برتر این فهرست است؛ باشگاه‌های منچسترسیتی (پنجم)، لیورپول (هفتم)، تاتنهام (هشتم)، چلسی (نهم)، آرسنال (یازدهم)، وستهم (هجدهم) و اورتون (نوزدهم) نیز در این فهرست جای دارند.

با این وجود، با توجه به عدم صعود یونایتد به لیگ قهرمانان، درآمدهای فصل آینده این تیم به طور بالقوه کاهش خواهد یافت و بایرن مونیخ (۶۶۰.۱ میلیون یورو) و پاری‌سن‌ژرمن (۶۳۵.۹ میلیون یورو) بزرگ‌ترین تهدیدهای این تیم در مسیر از دست دادن جایگاه سوم این فهرست محسوب می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =