۲۴ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۸
کد خبرنگار: 2205
کد خبر: 83634060
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تداوم سرما و یخبندان در خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی امشب (سه‌شنبه) ضمن کاهش ابر و رطوبت، سرما و یخبندان شبانه تشدید می‌شود و تا اوایل هفته آینده این شرایط در منطقه ماندگار خواهد بود.

جواد نخعی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فردا (چهارشنبه) در شهرستان‌های بیرجند، فردوس، سرایان، خوسف، زیرکوه، نهبندان، بشرویه و طبس کمینه‌ دما سه تا پنج درجه و در شهرستان‌های سربیشه، قاینات و درمیان کمینه‌ دما یک تا ۲ درجه کاهش می‌یابد.   

وی گفت: از روز جمعه تا شنبه (۲۸ دی) اغلب مناطق استان خراسان جنوبی ۲ تا سه درجه کاهش دما را شاهد خواهند بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی با بیان اینکه طی امروز تا جمعه افزایش ابر در استان قابل پیش‌بینی است اضافه کرد: همچنین از اواخر پنجشنبه شب تا روز جمعه در مناطق شمال شرقی از جمله زیرکوه، قاینات و درمیان بارش خفیف تا ملایم برف پیش‌بینی می‌شود.   

وی اظهار داشت: در این شرایط دمایی افزایش مصرف حامل‌های انرژی و احتمال خسارت به تاسیسات آبی وجود دارد که توصیه می‌شود مصرف بهینه انرژی در بخش صنعتی، اداری و خانگی و تامین سوخت برای سالن‌های پرورشی از جمله گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها در نظر گرفته شود.

نخعی گفت: صبح امروز (سه‌شنبه) شهرهای سربیشه و قاین با کمینه‌ دمای ۱۶ درجه سلسیوس زیر صفر در جایگاه سوم سردترین ایستگاه‌های کشور قرار گرفتند.

سامانه بارشی به صورت باران و برف از روز جمعه تا دیروز - دوشنبه - در خراسان جنوبی فعال بود.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =