جشنواره استانی نمایش کانون پرورش قکری در یاسوج برگزار می شود

یاسوج- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هجدهمین دوره جشنواره استانی هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری ۲۶ دی ماه ۱۳۹۸ در شهر یاسوج مرکز این استان برگزار می شود.

کبری اخلاقی نیا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فراخوان برگزاری این جشنواره اوایل دی ماه امسال از سوی معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور منتشر و به استان ها ابلاغ شد.

وی افزود: شعار این جشنواره شامل «نمایش، تمرین زندگی و ساختن آینده» است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این جشنواره یک روزه در سه بخش نمایش زنده عروسکی، نمایش کتابخانه ‌ای (خلاق و بازی ‌های خلاق) و نمایشنامه ‌نویسی برگزار می شود.

اخلاقی نیا عنوان کرد: سه گروه شامل اعضای ۱۲ تا ۱۸ سال، اعضای ارشد ۱۸ تا ۲۴ سال و مربیان و کارشناسان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان عوامل مؤثر در تولید نمایش در این جشنواره شرکت ‌می کنند.

وی ابراز داشت: ۱۲ نمایش از سراسر کهگیلویه و بویراحمد به دبیرخانه این جشنواره در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ارسال شد.

اخلاقی نیا گفت: پس از ارزیابی و بازبینی این تعداد نمایش رسیده هشت مورد از آنها به مرحله نهایی راه یافت.

وی اظهار داشت: هجدهمین دوره جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ۲ سطح استانی و کشوری برگزار می شود.

اخلاقی نیا افزود: پس از برگزاری مرحله استانی سه نمایش برتر از هر استان راهی مرحله کشوری خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =