برنامه‌های دهه فجر با رویکرد وحدت‌آفرینی برگزار شود

یزد- ایرنا - رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد گفت: دشمنان نظام برای رسیدن به اهداف شوم خود وحدت مردم ایران را هدف قرار داده اند،مهمترین نیاز ما در شرایط کنونی، حفط وحدت کلمه است که باید برنامه‌های سالگرد پیروزی انقلاب با رویکرد وحدت‌آفرینی برگزار شود.

حجت‌الاسلام محمد فخرالدینی روز سه‌شنبه در جلسه کمیته ورزشی ستاد دهه فجر استان افزود: اجرای برنامه‌های متنوع سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همراه با بصیرت‌افزایی، امیدآفرینی، دشمن‌شناسی و حفظ وحدت حول محور ولایت‌فقیه باشد. 

وی ادامه داد: ویژه برنامه‌های ایام الله دهه فجر باید با همکاری تمام بخش‌ها و مشارکت ورزشکاران و ورزش‌دوستان خیلی امیدبخش و با نشاط برگزار شود و  تمام اعضای کمیته با جدیت بیشتر در طراحی و اجرای فعالیت‌ها برای تبیین دستاوردهای مهم و افتخارات بخش ورزش و جوانان اقدام کنند.

این مسوول فرهنگی استان بیان داشت: در حوزه ورزش در ۴۰ سال گذشته اقدام‌های بسیار خوبی در تمام رشته‌ها انجام شده است که تبیین و بازگو کردن آن برای مردم و به خصوص جوانان یک وظیفه ملی است و موجب دمیدن روح امید و شکست توطئه‌های استکبارجهانی می شود.

فخرالدینی گفت:  دهه فجر فرصت مناسبی است تا اهداف و ارزش‌های انقلاب برای نسل امروز به درستی تبیین شود،  بنابراین در سایه برنامه‌ریزی می‌توان در تحقق اهداف بیش از گذشته موفق بود.

وی  با تسلیت شهادت سردار سپاه اسلام شهید سلیمانی و جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه کرمان و سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران تاکید کرد: انقلاب ایران به عنوان یک نظام مردمی با هدایت حضرت امام (ره) در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ به پیروزی رسید و باعث سقوط رژیم پهلوی شد و به انقلاب جهانی متصل می‌شود.

همچنین مدیرکل ورزش و جوانان یزد به اهمیت بزرگداشت سالگرد انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: تمام ورزشکاران در تمامی رشته‌ها با برنامه‌های متنوع آماده اجرای اقدام‌های مورد نیاز و با نشاط هستند.

مسعود شریعتی افزود: بزرگداشت سالگرد انقلاب وظیفه دینی، ملی و انقلابی است و جامعه ورزشکاران از مدت‌ها قبل برای انجام آن برنامه‌های مناسبی را آماده کرده اند که به تدریج در ایام  دهه فجر اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تمام برنامه‌های ویژه دهه فجر در هیات‌های ورزشی به صورت خودجوش با مشارکت ورزشکاران و همراهی مسوولان برای تبیین اهداف نظام و نشان‌دادن خدمات ۴۰ ساله انقلاب اسلامی برگزار می شود.

این مسوول ورزشی استان تاکید کرد: باید از فرصت پیروزی سالگرد انقلاب برای معرفی ثمره و برکت و نشان‌دادن دستاوردها بهره گرفت که این موضوع در صدر تمام برنامه‌ها و فعالیت‌ها در استان قرار دارد.

شریعتی گفت: دمیدن روح امید و اعتماد در فعالیت‌های متنوع فرهنگی ورزشی جزو وظایف اصلی تمام هیات‌های ورزشی استان یزد ست باید همواره برای تحقق اهداف نظام در حوزه ورزش جدی وارد عرصه تلاش شد.

استان یزد با حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۸ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد.

برنامه های دهه فجر همزمان با ورود حضرت امام در روز ۱۲ بهمن به ایران آغاز می شود و با انجام راهپیمایی مردمی در ۲۲ بهمن پایان می یابد، در این ایام علاوه بر برنامه های مختلف، تعدادی از طرح های عمرانی ، تولیدی و صنعتی به بهره برداری می رسد و یا عملیات اجرایی تعدادی از طرح ها و پروژه ها آغاز می شود.            

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =