صنعتگر بوکانی به عنوان تولیدکننده برتر کشور معرفی شد

مهاباد- ایرنا- سرپرست مدیر جهاد کشاورزی بوکان گفت: «سید عارف سیادت» مدیرعامل شرکت «سازه کشت کاوه» این شهرستان که در زمینه تولیدات دنباله‌بند کشاورزی فعالیت دارد به عنوان تولیدکننده برتر ماشین‌های کشاورزی کشور معرفی و از وی تجلیل شد.

انور امینی‌خواه روز چهارشنبه با اشاره به اینکه این تولیدکننده بوکانی جایزه خود را طی مراسمی روز گذشته از دست رییس‌جمهوری دریافت کرد، به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: «سیادت» در سال ۱۳۶۵، شرکت سازه کشت بوکان را راه‌اندازی و در سال ۱۳۷۲ به تولید انواع گاوآهن، تریلر و خرمنکوب اقدام کرد؛ این تولیدکننده در سال ۱۳۷۴ موفق شد انواع گاوآهن‌های ۲ طرفه را برای نخستین‌بار در ایران طراحی و تولید کند.

وی ادامه داد: انتقال تکنولوژی و بومی‌سازی همه ادوات و ماشین‌آلات مختص کشاورزی حفاظتی ( انواع بذرکارهای کشت مستقیم  و خاکورزهای مرکب) برای نخستین‌بار در ایران و نقش‌آفرینی در توسعه کشاورزی پایدار و خودکفایی کشور در زمینه تولید ادوات مدرن کشاورزی حفاظتی بخشی از خدمات این شرکت تولیدی است.

«امینی‌خواه» بیان اینکه وی در سال ۱۳۹۵ نیز به عنوان نمونه کشوری معرفی و مورد تجلیل قرار گرفته بود، اضافه کرد: این تولیدکننده بوکانی تولیدات خود را به کشورهای همسایه و حتی اروپایی نیز صادر کرده‌است.

از سال ۱۳۹۵ تاکنون هرساله کشاورزان بوکانی در بخش‌های مختلف کشاورزی و تولیدی موفق به کسب عنوان نمونه کشوری شده‌اند.

بوکان با  داشتن ۱۱۰ هزار هکتار زمین زراعی قطب مهم و نخست تولید گندم در آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود.

سی و چهارمین دوره انتخاب و معرفی نمونه‌های ملی بخش کشاورزی روز گذشته، سه‌شنبه هفته جاری با حضور «حسن روحانی» رییس‌جمهوری و سرپرست، معاونین، مدیران و کارشناسان و محققان بخش کشاورزی و کشاورزان و تولیدکنندگان نمونه و پیشرو در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شد.

در این مراسم از ۱۶۶ کشاورز نمونه و پیشرو تجلیل به عمل آمد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =