۲۴ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۱
کد خبرنگار: 1107
کد خبر: 83633932
۰ نفر
آزادی ۵ هزار و ۵۵۵ زندانی غیرعمد در ۱۰ ماه گذشته

تهران - ایرنا - پنج هزار و ۵۵۵ زندانی جرایم غیرعمد به برکت کمک‌های نوعدوستانه خیرین از ابتدای سال جاری تاکنون از زندان آزاد شده‌اند.

سید اسدالله جولایی مدیر عامل ستاد دیه کشور روز سه شنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: استان‌های اصفهان با آزادی ۵۳۰ مددجو، تهران با رهایی ۴۹۰ زندانی، گیلان با استخلاص ۳۴۵ بدهکار و آذربایجان‌شرقی با فراهم کردن زمینه آزادی ۳۳۰ محبوس در صدر فهرست آزادی‌ها قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، وی با تفکیک جنسیت افراد مورد حمایت افزود: از ۵ هزار و ۵۵۵ زندانی آزاد شده، تعداد ۲۳۰ نفر را زنان و مابقی را آقایانی شامل می‌شدند که قریب به اتفاق آن‌ها سرپرست خانواده هستند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور اظهار کرد: بیشترین طیف زندانیان را بدهکاران مالی ناشی از صدور چک یا ضمانت به واسطه این اوراق تجاری شامل می‌شدند؛ افرادی که طبق آمار ۶۰ درصد جمعیت کل اختصاص به همین افراد داشت.

وی با اشاره به آمار کنونی زندانیان جرایم غیرعمد گفت: اکنون تعداد ۱۴ هزار و ۶۶۴ محکوم مالی یا بدهکار دیات ناشی از حوادث کارگاهی و رانندگی در کشور داریم که طبق احکام صادره و با رعایت ضوابط تا هفت هزار نفر از این افراد در شمار افراد مشمول کمک قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =