آستان قدس رضوی به یاری سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان رفت

مشهد- ایرنا- آستان قدس رضوی ارائه خدمات مختلف امدادی و رفاهی لازم را برای کمک فوری به شهروندان آسیب دیده از حادثه طبیعی سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان آغاز کرده است

بر اساس اعلام آستان قدس رضوی در پی جاری شدن سیل در سیستان و بلوچستان عصر دیروز ۲۳ دی ماه سرپرست معاونت محرومیت‌زدایی این آستان به مناطق سیل‌زده سفر کرد تا شدت خسارات و نیازهای حادثه‌دیدگان   با شتاب ارزیابی و پاسخ داده شود.

سرپرست معاونت محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی در این خصوص گفت: تولیت آستان از ساعات اولیه وقوع سیل پیگیر موضوع بوده و بر همین اساس امکانات آستان قدس رضوی برای ارائه به سیل‌زدگان در سیستان و بلوچستان بسیج و همچنین طی نشستی با مسوولان ارگانهای ذیربط در آن استان، مناطق پرخطر و اولویتدار برای کمک‌رسانی شناسایی و نوع و میزان نیازهای اولیه احصاء شده است. 

حامد صادقی افزود: هم‌اینک گروههای پزشکی، خدمات و نیز خادمیاران رضوی مشغول امدادرسانی به هموطنان سیل‌زده در سیستان و بلوچستان هستند. پوشاک گرم، پتو و وسایل گرمایشی نخستین نیازها هستند لذا مقرر شد آستان قدس رضوی با اختصاص ۲۰ میلیارد ریال این اقلام را تهیه و در اختیار آسیب‌دیدگان نیازمند قرار دهد.

بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی تاکنون استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را فراگرفته و سبب جریان سیلاب شده است. شدت این بارش به حدی است که در برخی نقاط به ۲۰۰ میلیمتر ظرف مدتی کوتاه رسید. میزان بارش‌ اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان ۲۶ برابر حجم بارش پارسال ثبت شده که سرریز شدن آب از پشت سدهای استان را در پی داشته است. 
تاکنون ۵۰۰ روستا و ۱۴ شهرستان سیستان و بلوچستان درگیر سیل شده و ۲۰ هزار واحد مسکونی آسیبهای کلی و جزئی دیده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =