دامدار سردشتی به عنوان تولیدکننده برتر کشور معرفی شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره جهاد کشاورزی سردشت گفت: «رسول شمسی» دامدار این شهرستان در آیین تجلیل از تولیدکنندگان برتر کشور در بخش پرواربندی دام سبک به عنوان نمونه برتر کشوری معرفی شد.

صلاح‌الدین حق‌گوی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دامدار سردشتی که جزو دامداران خبره و پیشرو این شهرستان است ساکن روستای «نیزه سفلی» میرآباد سردشت بوده و دارای یک واحد پرواربندی بره یک‌هزار راسی است.

وی با بیان اینکه این دامدار سالانه بیش از ۱۴۰ تُن گوشت قرمز تولید می‌کند اضافه کرد: در ارزیابی‌های کارشناسان جهاد کشاورزی و بر اساس شاخص‌های عمومی و تخصصی، این دامدار سردشتی عنوان دامدار نمونه کشور را در سال ۱۳۹۸ به خود اختصاص دهد.

وی افزود: داشتن علاقه به دامداری علمی، شرکت مداوم در کلاس‌های ترویجی، بهره‌گیری از نظر کارشناسان، استفاده از روشن‌های نوین و علمی پرواربندی دام و ارتباط مستمر با مروجان از جمله دلایل موفقیت این دامدار سردشتی است.

حق‌گوی با بیان اینکه سردشت یکی از شهرستان‌های مستعد در زمینه پرورش دام در کشور است گفت: هم‌اکنون در سردشت ۲ واحد پرواربندی صنعتی بره فعالیت می‌کنند که ظرفیت این ۲ واحد در مجموع یک‌هزار و ۵۰۰ راس است.

وی افزود: در این شهرستان ۱۹ هزار راس دام سبک و ۱۵۰ هزار راس دام سبک به ۲ صورت صنعتی و سنتی پرورش داده می‌شود و به دلیل نزدیکی به مرز کشور عراق گوشت و فرآورده‌های دامی این شهرستان از بازار فروش داخلی و خارجی خوبی برخوردار است. 

سی و چهارمین دوره انتخاب و معرفی نمونه‌های ملی بخش کشاورزی امروز، سه‌شنبه با حضور «حسن روحانی» رییس جمهوری دولت دوازدهم و سرپرست، معاونین، مدیران و کارشناسان و محققان بخش کشاورزی و کشاورزان و تولیدکنندگان نمونه و پیشرو در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شد.

در این مراسم از ۱۶۶ کشاورز نمونه و پیشرو تجلیل به عمل آمد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =