۲۴ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۳
کد خبرنگار: 2279
کد خبر: 83633749
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۳ درصد دانش آموزان کهریزک از اتباع خارجی هستند

شهرری - ایرنا - رییس آموزش و پرورش بخش کهریزک گفت: از ۳۲ هزار دانش‌آموز این بخش ۳۳ درصد آنان را اتباع خارجی شامل افغان‌ها، پاکستانی و عراقی ها تشکیل می‌دهند.

محمدرضا افضلی نیا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سیل مهاجرت به کهریزک به دلیل گرانی اجاره منزل در تهران رشد یافته و موجب افزایش شمار دانش‌آموزان در این منطقه شده‌است.

این مسئول اضافه کرد: مسکن مهر در منطقه کهریزک و گلحصار بدون در نظر گرفتن مدرسه و فضای آموزشی احداث شده که این موضوع خود مشکلاتی را به همراه دارد.

وی افزود: در راستای احداث مدرسه ۶ کلاس در روستای گلحصار تفاهم نامه‌ای با اداره کل نوسازی استان تهران به امضاء رسیده و در صورت واگذاری زمین از سوی بنیاد مسکن شهرستان ری، مدرسه احداث خواهد شد و در مهرماه ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

رییس آموزش و پرورش بخش کهریزک خاطرنشان کرد: ساخت ۱۰ کلاس درس با همکاری اتحادیه انبارداران جنوب پایتخت در حال انجام است تا بتوان بخشی از معضلات را در این حوزه رفع کرد.

این مسئول ادامه داد: بیش از هزار واحد صنعتی در کهریزک فعال هستند که می توانند در توسعه، بازسازی و نوسازی مدارس ایفای نقش کنند و در این صورت دیگر مدارس دو شیفته نخواهد بود.

به گفته افضلی نیا  در سال ۹۳ شمار دانش آموزان کهریزک ۲۳ هزار و ۵۰۰ نفر بوده که در حال حاضر این تعداد دانش آموز به ۳۲ هزار نفر در ۱۲۴ مدرسه رسیده است.

بخش کهریزک از توابع شهرستان ری، از شمال به بهشت زهرا (س)، از غرب به اتوبان تهران قم، از شرق به باقر شهر و از جنوب به شهر حسن آباد فشافویه محصور و در فاصله ۱۳ کیلومتری شهرستان ری واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =