کمک  ۲۷.۹ میلیارد ریالی حامیان میاندوآبی به ایتام

مهاباد- ایرنا- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) میاندوآب گفت: امسال خیران و حامیان این شهرستان ۲۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال به ایتام کمک اهدا کردند.

رسول بخشی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اهدای جهیزیه به پنج نوعروس به ارزش ۷۰۰ میلیون ریال و همچنین تعمیر سه واحد مسکن ایتام با هزینه ۷۰۰ میلیون ریال از دیگر مساعدت‌های حامیان به ایتام این شهرستان است.

وی ادامه داد: حامیان این شهرستان امسال همچنین در زمینه خرید لوازم خانگی برای یتیمان نیز در ۱۰ مورد به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال مساعدت کردند.

وی تعداد حامیانی این شهرستان را ۲ هزار و ۲۰۹ نفر عنوان کرد و گفت: این حامیان در زمان حاضر از ۳۵۰ یتیم حمایت می‌کنند.

«بخشی»، با بیان اینکه حامیان همچنین ۵۳۲ نفر مددجوی سالمند، از کارافتاده و بیمار را در قالب طرح محسنین زیر چتر حمایتی خود گرفته‌اند اظهار داشت: هر حامی حداکثر ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال برای هر فرزند یتیم و برای مددجویان سالمند و از کارافتاده نیز تا سقف ۷۰۰ میلیون ریال به صورت ماهانه پرداخت می‌کنند.

وی بیان کرد: در راستای اجرای طرح «مفتاح‌الجنه» که دیدار مسوولان شهرستان با خانواده‌های تحت حمایت است از ۶۰۰ نفر سرکشی شده است که در جهت حل مشکلات آنان توسط مسوولان و خیران یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال کمک جذب شده‌است‌.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) میاندوآب در ادامه با اشاره به عملکرد واحد درمان این نهاد نیز گفت: امسال جهت بستری ۲۰۰ مددجو در مراکز درمانی این شهرستان یک میلیارد ریال پرداخت و در زمینه خدمات ویژه در قالب ارایه فاکتور درمانی و دارو، به ۵۱۰ نفر اعم از مددجو و غیرمددجو یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال پرداخت شده‌است.

وی اضافه کرد: امسال همچنین بابت بن تغذیه برای ۷۳ کودک زیر ۶ سال مبتلا به سوء تغذیه که از سوی شبکه بهداشت و درمان معرفی می‌شوند، ۲۷۰ میلیون ریال هزینه‌ شده است.

وی گفت: برای بیمه تامین‌ اجتماعی ۱۷۱ زن سرپرست خانوار نیز یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال امسال پرداخت شده است که تا ۲ سال دیگر این زنان بازنشسته شده و از چرخه امداد خارج می‌شوند.

«بخشی» با اشاره به عملکرد واحد فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) میاندوآب نیز بیان کرد: طی سالجاری ۳۲۸ نفر مددجو از اردوهای زیارتی کربلای معلی، مشهد مقدس و قم با صرف یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال بهره‌مند شدند.

وی با بیان اینکه ۴۸۰ نفر از مددجویان نیز از آموزش‌های کانون فرهنگی ولایت در زمینه‌های مختلف برخوردار شدند، گفت: همچنین یکهزار و ۳۸۴ نفر در رابطه با مسایل خانواده آموزش‌های لازم را فراگرفتند و برای ۴۲۵ نفر نیز اردوی آموزشی و تربیتی برگزار شد.

در شهرستان میاندوآب چهار هزار و ۷۴۴ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۹ هزار و ۴۸۸ نفر زیرپوشش کمیته امداد امام‌خمینی (ره) هستند؛ این شهرستان با بیش از ۲۷۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha