استاندار کرمانشاه: درمانگاه سرپل‌ذهاب سریع‌تر احداث شود

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه در دیدار با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خواهان تسریع در روند احداث درمانگاه سرپل‌ذهاب شد و گفت: باتوجه به اینکه اکثر مردم این شهر زیرپوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند، نیاز هست در روند احداث درمانگاه تأمین اجتماعی آن برای ارایه خدمات به مردم مرزنشین و زلزله‌زده تسریع لازم صورت گیرد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی استانداری کرمانشاه، «هوشنگ بازوند» در دیدار با «مصطفی سالاری» مدیرعامل تأمین اجتماعی روند احداث درمانگاه این سازمان در سرپل ذهاب را پیگیری و بر لزوم ارایه راهکارهای لازم برای پرداخت بدهکاری تأمین اجتماعی به دانشگاه علوم پزشکی تأکید کرد.

استاندار کرمانشاه در این نشست گفت: امیدواریم با تسهیل فرآیندها در انجام امور مربوطه نیز تسریع صورت گیرد و امکان بهره مندی مردم از خدمات مطلوب درمانی فراهم شود.

«علی ربیعی» وزیر وقت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذر ماه سال ۹۶ پس از بازدید از مناطق زلزله زده کرمانشاه اعلام کرد: علاوه بر بازسازی بیمارستان دولتی سرپل‌ذهاب، تامین اجتماعی در این شهر یک بیمارستان می سازد.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزیی دید.

البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.

مسوولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی و شهری را تا پایان امسال تکمیل می کنند.

اخبار مرتبط