دفاع رئیس دستگاه قضایی آمریکا از اقدام تروریستی ترامپ

تهران– ایرنا– «ویلیام بار» رئیس دستگاه قضایی و دادستان کل آمریکا بدون توجه به مخالفت‌های مطرح شده در این کشور از اقدام تروریستی دونالد ترامپ در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی، اقدام رئیس جمهوری آمریکا در این زمینه را از اختیارات قانونی او دانست.

تارنمای صدای آمریکا با انتشار این خبر گزارش داد: ویلیام بار به دفاع از تصمیم دونالد ترامپ در صدور حمله برای ترور سردار سلیمانی پرداخت و پرسش مطرح شده مبنی بر اینکه آیا (سردار) سلیمانی یک تهدید آنی بوده، آن‌را یک نکته انحرافی (گمراه کننده) خواند.

بار، روز دوشنبه(۲۳ دی) در نشست خبری وزارت دادگستری آمریکا بدون اشاره به اقدامات سردار سلیمانی در مبارزه با داعش و اذعان ترامپ به تقابل ایران با این گروه تروریستی در منطقه، گفت: مطلعید که با مجموعه‌ای از تهدیدها علیه اهداف آمریکا مواجه‌ایم، این (ترور سردار سلیمانی) همان موضع دولت اوباما در مبارزه با رهبران نهادهای تروریستی بود.

صدای آمریکا در ادامه نوشت: دادستان کل آمریکا تایید کرد که کاخ سفید در آستانه حمله پهپادی سوم ژانویه (۱۳ دی‌ماه) که در آن ژنرال قاسم سلیمانی و تنی چند از همراهان او به شهادت رسیدند، با  وزارت دادگستری رایزنی کرده بود.
براساس این گزارش، ویلیام بار در کمتر از یک سال گذشته که از سوی ترامپ در این سمت منصوب شده بارها به دفاع از شخص رئیس جمهوری در برابر حملات دموکرات‌ها پرداخته است.

ویلیام بار از فوریه(بهمن،اسفند) ۲۰۱۹ میلادی و  پس از اخراج  « جف سشنز » توسط ترامپ از سمت وزارت دادگستری آمریکا، این پست را عهده‌دار شد.
سشنز رئیس پیشین وزارت دادگستری آمریکا در پی تنش با ترامپ درباره تحقیقات درخصوص مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ میلادی، استعفایش را که بسیاری از رسانه‌های آمریکایی آن را اخراج از سوی ترامپ عنوان کردند، ارائه کرد.

**۱۳۰۲** 2023

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha