۲۴ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۸
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 83633492
۱ نفر

برچسب‌ها

تعمیر نیروگاه های خاورمیانه ماموریت کارشناسان ایرانی

کرج - ایرنا - مدیرعامل شرکت مادرتخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق(ساتکاب) وابسته به وزارت نیرو با اشاره به تجارب و توانمندی های علمی و اجرایی متخصصان صنعت برق کشور، گفت: مشارکت در تعمیر و ساخت نیروگاه های خاورمیانه ماموریت جدید این مجموعه است.

محمدولی علاء الدینی روز سه شنبه در بازدید از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران مستقر در فردیس استان البرز افزود: بر همین اساس طبق دستور و ابلاغ وزیر نیرو،  ماموریت‌های متعددی همچون توسعه صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی آب و برق  و مشارکت در ساخت و تعمیر نیروگاه های منطقه تعیین شده است.

وی گفت : شرکت مادر تخصصی مدیریت کالای آب و برق وزارت نیرو  رصدد است با فعال کردن شرکت‌هایی همچون  تعمیرات نیروگاهی ایران در خارج از کشور سهم بیشتری از بازار منطقه را در اختیار صنعت آب و برق ایران  قرار دهد.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق(ساتکاب) ادامه داد: این شرکت ماموریت یافته است  تا در حوزه توسعه صادرات و صدور خدمات فنی و مهندسی به فعالیت بپردازد بدین منظور درصددیم برای شروع این امر از ظرفیت با ارزش شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران در حوزه توسعه صادرات خدمات و مهندسی استفاده کنیم.

وی با اشاره به فعالیت مناسب صنعت برق ایران در بازار کشورهای سوریه و عراق، گفت: عضویت کشورمان در اتحادیه اقتصادی اوراسیا فرصت بسیار مناسبی را فراهم کرده تا شاهد توسعه هر چه بیشتر صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران به این مناطق باشیم.

علاءالدینی به توان کامل ایران برای ساخت تمام بخش‌های نیروگاه‌های گازی منطقه اشاره کرد و گفت: با تلاش متخصصان داخلی توانسته‌ایم در میان کشورهای برتر سازنده توربین‌ ژنراتورهای گازی قرار بگیریم و در این زمینه از کشورهایی همانند روسیه که یکی از اعضای اصلی اتحادیه اوراسیا است پیشی بگیریم.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ساتکاب با تاکید بر اینکه درصدد تقویت حضور شرکت تعمیرات نیروگاهی در سطح بین‌المللی هستیم، تاکید کرد:  عضویت ایران در  اتحادیه اقتصادی اوراسیا فرصت  مناسبی است تا این شرکت در زمینه سرویس و نگهداری نیروگاه‌های برق کشورهای عضو اوراسیا و سایر کشورهای منطقه نیز حضور فعالی داشته باشد.

وی، توان تعمیرات نیروگاهی ایران را قابل رقابت با شرکت‌های برتر دنیا در این عرصه دانست و افزود: ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های برق منطقه به عدد قابل ملاحظه‌ای رسیده که تمام این واحدها نیاز به خدمات مختلفی از جمله تعمیرات دوره‌ای و اساسی دارند.

علاءالدینی ادامه داد: بر همین اساس با توجه به توان بسیار بالای شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران درصدد توسعه و شروع فصل جدیدی از فعالیت‌های این مجموعه در خارج از کشور هستیم تا سهم بیشتری از بازار منطقه را در اختیار صنعت آب و برق قرار دهیم و این واحدها توسط متخصصان ایرانی تعمیر و بازسازی شوند.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ساتکاب بر لزوم گسترش مراکز استانی شرکت تعمیرات نیروگاهی تاکید کرد و افزود: در زمان حاضر ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های کشور به بیش از 82 هزار مگاوات و ظرفیت ترانسفورماتورهای توزیع از مرز 127 هزار مگاولت آمپر گذشته است؛ بر همین اساس ظرفیت ایجاد شده در این بخش، گسترش فعالیت حوزه استانی این شرکت را دو چندان کرده است.

وی با تاکید بر اینکه استقلال و خودکفایی صنعت برق در سایه اعمال تحریم‌های غرب محقق شده است، گفت: با وجود تمام تحریم‌های ظالمانه بر علیه کشورمان، توانسته‌ایم به لحاظ خدمات فنی و مهندسی در فصل بالندگی، رشد و جهش‌های بسیار مناسبی داشته باشیم  که این خود زمینه و بستر فعالیت نخبگان، متخصصان و شرکت‌های دانش‌بنیان را فراهم کرده است.

علاءالدینی با اشاره به اینکه بخش زیادی از فعالیت صنعت برق در خارج از کشور به حوزه ساخت نیروگاه و صادرات برق اختصاص پیدا کرده است، ادامه داد: در زمان حاضر ظرفیت‌های  فراوانی در بخش توزیع برق، خطوط انتقال و حوزه‌های کوچک‌تر این صنعت در خارج از کشور وجود دارد که به شدت مغفول مانده است و بایستی توجه بیشتری به این حوزه شود.

وی گفت : شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران  به عنوان اولین مجموعه تخصصی تعمیرات و نگهداری نیروگاه در منطقه خاورمیانه، امروز توان تعمیرانواع نیروگاه‌های بخار، گاز، ترکیبی، زباله‌سوز، توربین‌ ژنراتورهای نیروگاهی و ساخت قطعات و تجهیزات جانبی مهم و استراتژیک نیروگاهی را  دارد.

مدیرعامل شرکت  مادر تخصصی ساتکاب امروز با حضور در شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران از بخش‌های مختلف این مجموعه همانند آزمایشگاه فشار قوی، کارگاه مکانیک و ساخت پره، تعمیرات ژنراتور و تعمیرات ترانس بازدید کرد.

مهمترین فعالیت های شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران در عرصه تعمیرات اساسی و تخصصی واحدهای نیروگاهی، بازسازی و ارتقاء ، ساخت تجهیزات ، راه اندازی و نگهداری واحدهای نیروگاهی ، صنایع نفت،گاز،پتروشیمی، پالایشگاهی ،سیمان،قند و ریلی می باشد.

شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران زیر مجموعه برق حرارتی وزارت نیرو در شهرستان فردیس استان البرز مستقر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها