انتقال ۱۰ تن اقلام امدادی به مناطق متاثر از حوادث جوی

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ۲۹ هزار و ۱۶۳ نفر از هموطنان متاثر از حوادث جوی در ۲۶ استان کشور خبر داد و گفت: با هفت فروند بالگرد و انجام ۴۱ سورتی پرواز، ۱۰ تن اقلام امدادی به مناطق متاثر از حوادث جوی منتقل شد.

به گزارش روز سه شنبه از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی درباره گزارش عملیات امدادرسانی در حوادث جوی (برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی) از ۱۸ دی تا ساعت ۶ صبح امروز (سه شنبه) افزود: هموطنان همه استان های کشور به جز تهران، خراسان شمالی، گیلان، اردبیل و همدان متاثر از برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی بوده اند.

وی با اشاره به امدادرسانی به هموطنان با تلاش ۲ هزار و ۶۰۰ امدادگر و نجاتگر در قالب ۵۳۷ تیم عملیاتی، بیان کرد: به ۲۹ هزار و ۱۶۳ نفر از هموطنان متاثر از حوادث جوی در ۱۵۳ شهر و روستا و ۵۲ محور کوهستانی امدادرسانی و ۹ هزار و ۳۰ نفر با برپایی چادر به صورت اضطراری اسکان داده شده اند.

به گفته سلیمی، ۶۹ نفر به مناطق امن منتقل شدند و همچنین در این مدت ۴۳۵ دستگاه خودرو از برف و کولاک رهاسازی و ۲۴۰ واحد مسکونی از آب تخلیه شد. متاسفانه ۳ نفر در مه‌ولات استان خراسان رضوی، بشاگرد استان هرمزگان و سرباز سیستان و بلوچستان بر اثر وقوع سیل جان باختند.

وی با اشاره به امدادرسانی به هموطنان متاثر از حوادث جوی به صورت هوایی، گفت: با ۷ فروند بالگرد شامل ۳ فروند بالگرد هلال احمر و ۴ فروند بالگرد نظامی، با انجام ۴۱ سورتی معادل ۳۴ ساعت پرواز، ۱۰ تن اقلام امدادی به مناطق متاثر از سیل منتقل شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره توزیع اقلام امدادی و غذایی میان متاثران از حوادث جوی گفت: یک هزار و ۳۰۸ دستگاه چادر، ۷ هزار و ۲۵۸ تخته پتو، ۲ هزار و ۲۲۲ تخته موکت، ۱۰ هزار و ۷۷ کیلوگرم نایلون، ۲۷۵ شعله والوور، ۳ هزار و ۸۴۰ بسته غذایی، ۷۲۰ بطری آب معدنی، ۲ هزار و ۴۳۳ قوطی کنسرو، ۱۱۱ کیلوگرم خرما، یک هزار و ۹۴۲ کیلوگرم برنج، ۶۷۹کیلوگرم روغن، ۴۴۳ کیلوگرم حبوبات و ۹۵۷ کیلوگرم قند و شکر میان متاثران از حوادث جوی توزیع شده است و امدادرسانی در هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =