سرپرست انجمن پاراوزنه‌برداری: تیم ملی زنان تشکیل می‌شود

تهران- ایرنا- سرپرست انجمن پاراوزنه‌برداری از تشکیل تیم ملی زنان این رشته خبر داد و گفت: زنان ما مکمل مردان هستند و پس از بازی‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ تیم ملی زنان پارا وزنه‌برداری نیز تشکیل خواهد شد.

«سیدمحمدرضا میرشفیعی» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: بیست و ششمین دوره مسابقات قهرمانی کشوری وزنه‌برداری جانبازان و معلولان با نظارت کمیته بین‌المللی المپیک در تهران از ۲۲ تا ۲۴ دی‌ماه در بخش مردان و از ۲۶ و ۲۷ دی‌ماه در بخش زنان به مناسبت گرامیداشت سردار شهید حاج «قاسم سلیمانی» و همچین «امرالله دهقان» پیشکسوت وزنه‌برداری در تهران در حال برگزاری است. قرار بود که در این مسابقات لباس زنان تایید شود تا بعد از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ تیم ملی پاراوزنه‌برداری زنان را تشکیل دهیم چون آنان مکمل تیم مردان ما هستند.

وی ادامه داد: در این دوره از مسابقات ۱۹ استان اعلام آمادگی کردند و در قالب ۱۱۱ ورزشکار در ۲ رده سنی جوانان و بزرگسالان شرکت کرده‌اند. ۱۹ نفر از پاراوزنه‌برداران جوان هستند و در ۱۰ گروه وزنی با هم رقابت دارند و  پایان هر گروه وزنی توزیع مدال شده است.

سرپرست انجمن پارا وزنه‌برداری افزود: چون مسابقات تحت نظر کمیته بین‌المللی پارالمپیک (آی‌پی‌سی) است، هر کسی که در این رقابت‌ها وزنه بزند، رنکینگ وی در رکورد جهانی ثبت می‌شود. بواسطه همین کشور غنا هم با ۲ ورزشکار مرد و یک ورزشکار زن در این دوره از مسابقات شرکت کرده است.  

وی اضافه کرد: برخی از استان‌ها در پاراوزنه‌برداری ضعیف هستند یا تیم ندارند و به همین دلیل در این مسابقات شرکت نکردند اما همواره ۲۱ استان در این رقابت‌ها حضور می‌یابند اما در این دور از مسابقات گیلان و کرمان به دلیل حوادث اخیر شرکت نکردند.

میرشفیعی یادآور شد: جوانان وزنه‌های خوبی در این مسابقات زدند اما رکوردی جابه‌جا نشد. در بخش بزرگسالان هم همینگونه بود. با توجه به اینکه ورزشکاران تیم ملی در اردوی آمادگی به سر می‌برند، در این مسابقات شرکت نکردند و خود را برای مسابقات امارات آماده می‌کنند. این پاراوزنه‌برداران رکورد ورودی خود را در این مسابقات می‌زنند تا وزن آنان ثبت شود.

وی ادامه داد: کادر فنی تیم ملی تغییر کرده است و اکنون «احمد دلجوان» و «احمد ملا حسینی» عنوان سرمربی و مربی هدایت پاراوزنه‌برداران را برعهده گرفته‌اند.  

سرپرست انجمن پارا وزنه‌برداری درخصوص احتمال مدال‌آوری ملی‌پوشان در المپیک گفت: بازی‌های المپیک قابل پیش‌بینی نیست اما امیدوارام وزنه‌برداران ما رکوردهای خوبی را جابه‌جا کنند و مدال‌های رنگارنگی را برای ایران به ارمغان بیاورند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha