بیش از ۲۳ هزار نفر در جاسک ساکن مناطق سیل‌زده‌اند

تهران- ایرنا- سازمان نقشه‌برداری سومین نقشه از بخش‌های سیل‌زده منطقه جاسک استان هرمزگان را منتشر کرد که نشان می‌دهد بیش از ۲۳ هزار نفر در این بخش از کشور ساکن مناطق سیل‌زده هستند.

در این نقشه که با استفاده از جدیدترین تصاویر ماهواره‌ سنتینل ۱ از مناطق جنوبی کشور (در تاریخ ۲۲ دی ماه ۹۸) و با استفاده از اطلاعات مکانی و جمعیتی موجود در سازمان نقشه‌برداری کشور تهیه شده است، مناطق آب‌گرفته با رنگ قرمز مشخص شده‌اند. این نقشه علاوه بر نمایش روستاها و مناطق سیل‌زده، راه‌های دسترسی به این بخش‌ها را نیز نمایش می‌دهد.

به استناد این نقشه، ۲۳۳۸۰ نفر در جاسک هرمزگان ساکن مناطق سیل‌زده هستند که از این تعداد ۱۷۳۴ نفر در مناطق شهری و ۲۱۶۴۶ نفر در مناطق روستایی سکونت دارند.  

نقشه فوق توسط کارشناسان اداره کل ژئودزی و نقشه‌برداری زمینی و با همکاری کارشناسان مدیریت کارتوگرافی و اطلس‌های ملی سازمان نقشه‌برداری کشور تهیه شده است.

بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی آغاز شد و استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داد و سبب جاری شدن سیلاب در این استان‌ها شده است. در واقع شرایط در سیستان و بلوچستان از سایر استان‌ها وخیم‌تر اعلام شده به طوری که میزان بارش‌ها در جنوب استان نسبت به سال گذشته ۲۶ برابر بیشتر بوده و در نتیجه سرریز شدن آب از پشت سدهای استان را در پی داشته است. حدود ۵۰۰ روستا و ۱۴ شهرستان این استان درگیر سیل هستند و ۲۰ هزار واحد مسکونی بر اثر جاری شدن سیلاب تخریب کلی و جزئی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =