سال ۹۹ حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش می‌یابد

گچساران- ایرنا -رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۹ گفت: براساس قانون بودجه سال ۹۹ کشور که در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تصویب شده است ،حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در سال آینده افزایش می یابد.

غلامرضا تاجگردون روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این طرح که گام نخست همسان سازی حقوق بازشستگان تامین اجتماعی محسوب می‌شود در کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده تصویب شده و در صورت تصویب در صحن علنی مجلس شورای اسلامی از سال ۱۳۹۹ اجرایی خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: براساس این طرح ۵۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات دولت به تامین اجتماعی  پیش بینی شده است که ۳۰ درصد آن برای افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در نظر گرفته شده است.

-رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۹ عنوان کرد: براساس این طرح این اعتبار هر سه ماه یکبار به تامین اجتماعی پرداخت و این سازمان موظف است حقوق هر یک از بازنشستگان را براساس قانون ۱۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان افزایش دهد.

تاجگردون افزود: گزارشات کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۹ تا ۱۰ روز آینده به صحن علنی مجلس تقدیم می شود.

وی همچنین از افزایش درآمد دولت از طریق مالیات در سال آینده خبر داد.

تاجگردون توضیح داد: خانه های لوکس بالای ۱۰ میلیارد تومان ارزش و خودروهای با بیش از یک میلیارد تومان قیمت از سال آینده مشمول مالیات خواهند شد.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۹ بیان کرد: واحدهای مسکونی خالی نیز از سال آینده مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

وی درباره مالیات ستانی از سپرده های بانکی گفت: این موضوع به دلیل امکان خروج سپرده های بانکی با توجه به نرخ سپرده ها،وضعیت تورم و نرخ تسهیلات در کمیسیون تلفیق تصویب نشد.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۹با اشاره به اینکه مشاغل پزشکی از امسال موظف به اتصال به سامانه امور مالیاتی شد شد افزود: وکیلان و دفتر وکالت ها نیز از سال آینده ملزم به اتصال به این سامانه خواهند بود.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت ابراز داشت: مالیات برمجموع درآمدهای اشخاص از بخش های مغفول بودجه است که باعث فرار مالیاتی می شود که کمیسیون تلفیق این امر را در برنامه خود قرار داده است.

تاجگردون تاکید کرد: بودجه سال آینده ۴۷۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که براساس برآوردهای کارشناسی مرکز پژوهش های مجلس ۱۵۰ هزار میلیارد تومان کسری دارد.

وی با یادآوری نقش درآمدهای نفت در بودجه گفت: بودجه سال آینده براساس یک میلیون بشکه نفت بسته شده است.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی  با اشاره اینکه در ابتدای سال جاری تحریم اقتصاد ایران باعث شد حداکثر تا ۱۵۰ هزار بشکه برای فروش نفت پیش بینی شود افزود: هم اکنون پنج برابر این میزان فروش نفت انجام می شود.

وی یادآور شد که نفت ایران تا قبل از تحریم ها تا  سقف دو هزار و ۷۰۰ میلیون بشکه به فروش رسید.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی فروش اموال مازاد که دولت در لایحه بودجه امسال برای۵۰ هزار میلیارد تومان آن اعلام آمادگی کرده یکی از راهکارهای جبران کسری بودجه است که برای تحقق آن باید اختیارات بیشتری به بورس، وزارت اقتصاد و دارایی و سایر متولیان  داده شود.

تاجگردون داد: افزایش اختیارات دولت برای مولد سازی دارایی ها از اولویت های کمیسیون تلفیق برای تحقق این امر است که برای انجام آن یک کارگروه تشکیل شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 36
 • نظرات غیرقابل انتشار: 5
 • بازنشسته تامین اجتماعی، IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  44 29
  انشاللله اجراشود وطبق قانون افزایش برمبنای سوابق بیمه بالاتر وحق بیمه پرداختی صورت پذیرد
 • IR ۱۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  14 7
  پس بازنشستگان خدمات درمانی و صندوق آدم نیستن
 • IR ۱۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  9 7
  لطفا برای بازنشستگان امسال که شامل رتبه نشده‌اند هم فکری کنید
 • فریبرز IR ۲۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  9 2
  سلام جناب اقای تاجگردون ما بازنشستگان که طبقه ضعیف جامعه هستیم همین ۱۵۰ تا۴۰۰ هزار تمن تو این تورم بالا کمک خوبیه بازنشستگان اگه بتونید از ابتدای سال ۹۹ این حقو که سالیان سال منتظرش هستیم برای ما بازنشستگان زنده کنید دعای ما بازنشستگان پشت و پناه شما و سایر نمایندگان ی که این حقو باری ما زندهکردید باشد
 • IR ۰۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
  18 3
  تر خدا یفکری برای مستمری بگیرا بکنید تا خقوق رو زیاد میکتید اول کرایه خونه بالای بالا میره بعد مایحتاج زندگی بخدا دیگه بریدیم وام میخایم که نمیدن تازه وقتی هم میگیریم نمیتونیم پس بدیم خواهشا هوای ما زنان بی سرپرست هم داشته باشین
  • IR ۰۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
   13 2
   بخدا منم به عنوان زن سرپرست خانواده بریدم نمیدونم چکار کنم
 • رضا IR ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
  6 15
  اینجوری که شما افزایش میدین مثلا من که 31سال حق بیمه پرداخت کردم با اون کسی که 10 سال حق بیمه پرداخت کرده داره یکی میشه من نمگم برای اونها افزایش نکنن ولی باید یگ فرقی داشته باشه درکل همه ما باز نشسته ها با این حقوق نمی تونیم نفس بکشیم چه برسه شکم خودتو وزن وبچه تو سیر کنیی در هر صورت فقط باید بگیم خدایا شکرت چارهای نداریم.
 • فاطمه IR ۲۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
  31 6
  سلام چرا همسان سازی برای بازنشتگان تامین اجتماعی انجام نمیشه . حتی وام قرض الحسنه هم که برای بازنشستگان کشوری است مانداریم . به داد ما برسید گرفتاریم.
 • کارافتاده تامین اجتماعی RO ۰۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  14 3
  خدا خیره تان دهد انشالله طوری اضافه شود که بتوانیم راحت تر زندگی کتیم دراین سنین کهولت با تشکر فراوان
 • دکتر علی گلباغی IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  17 1
  حقوق مستمری باید طبق تورم بالا رود این عدالت نیست دو تاو۴ برابر.....