رییس فراکسیون الفتح عراق نسبت به عدم خروج نیروهای آمریکایی هشدار داد

تهران- ایرنا- «محمد الغبان» رییس فراکسیون الفتح در پارلمان عراق هشدار داد که عدم خروج نیروهای آمریکایی از عراق، باعث افزایش تنش‌ها و درگیری‌های نظامی در این کشور می‌شود.

به گزارش دوشنبه شب شبکه خبری المیادین، الغبان گفت: چنانچه نیروهای آمریکایی برخلاف تصمیم اتخاذ شده از سوی پارلمان از خاک عراق خارج نشوند، منجر به درگیری نظامی و تنش می شود.

رییس بزرگترین فراکسیون پارلمان عراق همچنین خواستار اتخاذ تدابیر لازم از سوی دولت عراق برای پایان حضور نیروهای خارجی در خاک این کشور شد.

پیش  از این «قیس خزعلی» دبیرکل «عصائب اهل‌الحق» نیز گفته بود: ما خود را موظف می‌دانیم تا به اشغالگری آمریکا از خاک عراق پایان دهیم.

پارلمان عراق یکشنبه هفته گذشته با برگزاری نشستی درباره اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور، به خروج تمامی نیروهای خارجی رأی داد.

پارلمان عراق همچنین خواستار منع استفاده از حریم هوایی عراق به هر دلیلی توسط نیروهای خارجی شد.

نمایندگان پارلمان عراق در ادامه خواستار تقدیم شکایت رسمی به سازمان ملل متحد و شورای امنیت علیه آمریکا شدند.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر، بامداد روز جمعه ۱۳ دیماه جاری در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =