افزایش ۳۸ درصدی پرداخت وام به مددجویان شاهین‌دژی

مهاباد- ایرنا- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شاهین‌دژ گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۱ میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال وام اشتغال به مددجویان متقاضی واجد شرایط این شهرستان پرداخت‌ شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸ درصد بیشتر است.

فرهاد حبیبی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مبلغ به ۱۵۱ مددجوی زیرپوشش این شهرستان اختصاص یافته و در راستای توانمندسازی، خودکفایی و اشتغال‌زایی مددجویان در حوزه‌های کشاورزی، دامپروری، تولید فرش دستباف، خیاطی، صنعت، خدمات و اصناف به آنها پرداخت شده‌است.

وی ادامه داد: در همین راستا ۲ هزار و ۵۲۷ فقره نظارت نیز بر طرح‌های اجرایی جهت توانمندسازی، توسعه و افزایش اشتغال، مشاوره و کمک به کارفرمایان و صاحبان صنایع و مشاغل انجام شده‌است.

وی اضافه کرد: همچنین ۲۴۱ فقره وام کارگشایی، درمان و تسهیلات وام مسکن به ارزش پنج میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال بدون سود و کارمزد با آسان‌ترین شرایط در اختیار مددجویان قرار گرفته و ۵۱۱ نفر از نیازمندان نیز جهت دریافت وام کارگشایی با کارمزد  چهار درصد با ۶ میلیارد ریال اعتبار به بانک‌های عامل پرداخت‌کننده وام‌های قرض‌الحسنه معرفی شده‌اند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شاهین‌دژ بیان کرد: در حوزه مسکن و عمران مددجویی نیز ۱۲۰ مورد تعمیر مسکن با ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه از محل  اعتبار سالانه شهرستانی در شاهین‌دژ انجام شده است.

«حبیبی»، افزود: علاوه بر این عملیات اجرایی ۱۷ واحد مسکن مددجویی با مشارکت سپاه در مناطق روستایی و محروم و دورافتاده نیز در حال اجراست که تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.

وی در مورد فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی این نهاد نیز اظهار داشت: ۹۲۳ نفر از مددجویان در قالب آموزش زنان سرپرست خانوار، دختران بازمانده از تحصیل، زوج‌های جوان، پیشگیری از اعتیاد و طرح «فلاح» و کلاس‌های آموزشی قرآنی و بصیرتی آموزش دیده‌اند.

وی با بیان اینکه ۷۰ نوعروس و داماد زیرپوشش کمیته امداد شاهین‌دژ نیز امسال کمک هزینه تهیه جهیزیه و ازدواج دریافت کرده‌اند، اظهار داشت: به این زوج‌های جوان، ۲۶۰ میلیون ریال از محل اعتبار کمیته امداد و کمک‌های مردمی پرداخت شده‌است.

هفت هزار و ۸۴۲ نفر در قالب سه هزار و ۶۵۵ خانوار در شاهین‌دژ زیرپوشش چتر حمایتی کمیته امداد امام (ره) قرار دارند.

سال گذشته نیز کمیته امداد امام خمینی(ره) شاهین‌دژ، ۴۴ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال وام اشتغال در این شهرستان به مددجویان پرداخت کرده بود.

هدف کمیته امداد امام خمینی (ره) از پرداخت تسهیلات اشتغالزا، استقلال اقتصادی و خودکفایی محرومان و نیازمندان جامعه است تا آنان با خودکفایی از چرخه حمایتی این نهاد خارج شوند.

سال گذشته ۲ هزار و ۹۰۰ خانوار زیرپوشش کمیته امداد در آذربایجان‌غربی از چرخه حمایت این نهاد خارج شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha