۲۳ دی ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۴
کد خبرنگار: 2055
کد خبر: 83632847
۰ نفر

برچسب‌ها

جنگ جهانی، جنگ ستارگان را شکست داد

تهران- ایرنا- فیلم ۱۹۱۷ که روایتی از جنگ جهانی است، با عبور از جنگ ستارگان، در رتبه نخست فروش هفتگی سینماهای جهان ایستاد.

مراسم گلدن گلوب ۲۰۱۹، هفته گذشته برگزار شد و فیلم ۱۹۱۷ که در چند بخش نامزد بود، دو جایزه به دست آورد و این جوایز با افزایش فروش چشم‌گیر، توانستند این فیلم را به صدر جدول فروش هفتگی برسانند.

فیلم ۱۹۱۷، درباره جنگ جهانی دوم است و روایتی بریتانیایی از آن روزها ارائه می‌دهد، دو سرباز جوان و کم تجربه ارتش انگلیس به نام شوفیلد و بلیک برای انجام مأموریتی ناممکن باید وارد منطقه دشمن شوند و یک پیام را به فرمانده بریتانیایی برسانند. این نفود در اعماق خاک دشمن، برا متوقف کردن عملیاتی لو رفته است که احتمال کشته شدن هزاران سرباز دوست و دشمن در آن وجود دارد که یکی از آنها برادر بلیک است.

فیلم ۱۹۱۷ به کار گردانی سام مندس ساخته شده و بازیگران آن جرج مکای، دین-چارلز چپمن، بندیکت کمبربچ، کالین فرث، مارک استرانگ، ریچارد مدن و... هستند.

۱۹۱۷ در سومین هفته نمایش، در فروش هفتگی ۳۶ میلیون دلار فروش داشته و در صدر جدول فروش هفتگی جای گرفته است، فروش جهانی این فیلم نیز ۶۰ میلیون دلار بوده است.

جنگ ستارگان، خیزش اسکای واکر (Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker) در رتبه دوم فروش هفتگی در هفته چهارم نمایش با فروش ۱۵ میلیون دلار و فروش جهانی ۹۸۹ میلیون دلار جای دارد.

در جایگاه سوم هم جومانجی مرحله بعد (Jumanji:The Next Level) قرار گرفته است. این فیلم ماجراجویانه در هفته پنجم نمایش، فروش هفتگی ۱۴ میلیون دلار و فروش جهانی ۶۷۱ میلیون دلار را در کارنامه داشته است.

در جایگاه چهارم، فیلم مثل یک رییس (Like a Boss) جای دارد.

این فیلم، داستان دو دوست صمیمی است که یک شرکت تولید محصولات زیبایی راه می‌اندازند اما ایده‌های آن‌ها متفاوت است و یک پیشنهاد خرید سهام، دوستی آن‌ها را در معرض آزمایش قرار می‌دهد. آن دو متوجه می‌شوند که تفاوت‌هایی که از آن‌ها یک زوج بی همتا ساخته بود، حالا تبدیل به ابزار جنگ متقابل شده است.

کارگردان مثل یک رییس، میگل آرتتا است و بازیگران آن نیز تیفانی هدیش، رز بیرن، سلما هایک و ...  بوده‌اند.

این فیلم در هفته نخست نمایش و در فروش هفتگی ۱۰ میلیون دلار فروش داشته و نمایش جهانی آن آغاز نشده است.

پنجمین فیلم فروش هفتگی، فیلم فقط بخشش (Just Mercy) است.

داستان این فیلم درباره‌ وکیل جوان به نام برایان استیونسون است که تجربیات خود را بازگو می‌کند  و این میان از پرونده‌ یکی از زندانیان محکوم به اعدام سخن می‌گوید که وی برای آزادی‌اش تلاش بسیاری کرده بود.

فقط بخشش با کارگردانی داستین دنیل کرتون و بازی مایکل بی جوردن، جیمی فاکس، بری لارسون و... در هفته سوم فروش هفتگی ۱۰ میلیون دلار و در فروش جهانی نیز ۱۰ میلیون دلار فروش داشته است.

پنج فیلم دوم فروش هفتگی از این قرار است:

زنان کوچک  (Little Women)،  در هفته سوم نمایش با فروش هفتگی ۷ میلیون دلار و فروش جهانی ۱۰۷ میلیون دلار

زیر آب (Underwater)، در هفته اول نمایش، با فروش هفتگی ۷ میلیون دلار و فروش جهانی ۱۴ میلیون دلار

انیمیشن یخ‌زده ۲ (Frozen II)  در هفته هشتم نمایش، در فروش هفتگی ۵ میلیون دلار و فروش جهانی یک میلیارد و ۳۷۱ میلیون دلار

چاقوکش‌ها (Knives Out) در هفته هفتم نمایش، با فروش هفتگی ۵ میلیون دلار و فروش جهانی ۲۶۵ میلیون دلار

انیمیشن جاسوسان نامحسوس (Spies in Disguise)، در هفته سوم نمایش، با فروش هفتگی ۵ میلیون دلار و فروش جهانی ۱۱۵ میلیون دلار

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =