سالانه ۶۰۰ وسیله شهربازی در تهران پلمب می‌شود

تهران- ایرنا- کارشناس مسئول مراکز تفریحی اداره‌کل استاندارد استان تهران گفت: سالانه ۶۰۰ وسیله شهربازی بدلیل نداشتن استاندارد و مجوزهای لازم پلمب می‌شود.

حسن فرحبخش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مجوزهای استاندارد تجهیزات و وسایل شهربازی یک ساله است که در طول سال سه بار بازدید دوره ای از آنها صورت می گیرد.

وی افزود: طی بازدیدهای هفته گذشته، چهار شهربازی از جمله فجر در محدوده ۱۵متری افسریه، شهربازی گلگشت در بلوار ابوذر منطقه ۱۵، شهربازی بازینو در خیابان نبرد شمالی و شهربازی بوستان شهدای گمنام در خیابان خاوران، بدلیل نداشتن مجوز استاندارد، پلمب شد.

کارشناس مسئول مراکز تفریحی اداره کل استاندارد استان تهران با اشاره به این که سال گذشته ۳۴ شهربازی در تهران پلمب شد گفت: از این تعداد ۷۰ درصد موفق به رفع نواقص و صدور مجوز مجدد شدند و ۱۰ درصد شهربازی را جمع کردند.

فرحبخش اضافه کرد: ۲۰ درصد از این شهربازی ها نیز هنوز پلمب هستند و اقدام به رفع نواقص نکرده اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۹۰ شهربازی در استان تهران فعال است گفت: این تعداد شهربازی سه هزار و ۲۰۰ تجهیزات دارند.

کارشناس مسئول مراکز تفریحی اداره کل استاندارد استان تهران ابراز داشت: سالانه پنج هزار مورد بازرسی از تجهیزات شهربازی صورت می گیرد که به طور میانگین از هر تجهیز سه تا چهار بار بازدید می شود.

وی خاطر نشان کرد: همچنین ۱۷ خط تله‌سی‌یژ و تله‌کابین در این استان وجود دارد که از این تعداد ۱۴ خط مجوز دارند و خطوط تله‌سی‌یژ پیست اسکی شمشک و تله‌کابین پیست آبعلی مجوز ندارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =