هیچ گزارشی از شیوع بیماری واگیر در سیل سیستان و بلوچستان گزارش نشده است

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به سیلاب استان سیستان و بلوچستان گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی ایرانشهر و زاهدان کار را مدیریت کرده‌اند و با نظم‌ موجود گزارشی از شیوع بیماری واگیر نداشته‌ایم.

سعید نمکی در حاشیه بیست و پنجمین جشنواره رازی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همچنین امسال تجربه مهار و اداره سیلاب‌های بهار را در ۲۵ استان به صورت جزیی و ۶ استان به صورت گسترده داشته‌ایم و در این سیلاب نیز گزارشی نشده و به زودی به سیستان و بلوچستان سفر خواهم کرد.

وزیر بهداشت در خصوص بودجه‌های پژوهشی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم از بودجه‌های درون بخش سلامت به بودجه پژوهش اضافه کنیم زیرا بخش پژوهش به کاهش هزینه‌های سلامت در سال‌های آینده کمک می‌کند.
وی ادامه داد: در راستای کاربردی شدن بودجه پژوهش در خود حوزه بودجه‌ها را نشان‌دار می‌کنیم تا این بودجه در بخش‌های دیگر صرف نشود.  همچنین دعوت بخش خصوصی برای ورود به عرصه پژوهش از دیگر راهکارها است که در این راستا ۱۲۰۰ شرکت دانش بنیان به این عرصه آمده و گرنت‌ها را از حوزه‌های مختلف به این عرصه وارد می‌کنند.

وی در خصوص جشنواره رازی تصریح کرد: در این جشنواره از پژوهشگران جوان به عنوان اهرم اصلی پژوهش حمایت کرده و همچنین در انتشار تحقیقات آن‌ها، پیوست پژوهشگران جوان با صنعت، تسهیل تولید داروهای شیمیایی و بیوتکنولوژی کمک می‌کنند.

وزیر بهداشت ادامه داد: از همه مهمتر این جشنواره باعث می‌شود شاکله‌ای برای زیر ساخت‌های بین پژوهش ایجاد کند تا با یگدیگر در یک هم‌افزایی همکاری کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =