۲۳ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۸
کد خبرنگار: 1058
کد خبر: 83632271
۰ نفر
ماندگاری هوای سرد در نیمه شرقی کشور

تهران - ایرنا - سازمان هواشناسی نسبت به ورود توده هوای سرد و ماندگاری آن در نیمه غربی و تداوم حاکمیت هوای سرد در نیمه شرقی کشور هشدار داد.

به گزارش سازمان هواشناسی، با ورود توده هوای سرد و ماندگاری آن در نیمه غربی و تداوم حاکمیت هوای سرد در نیمه شرقی کشور شاهد کاهش دمای ۳ تا ۵ درجه ای دما در برخی استان های کشور خواهیم بود که موجب افزایش مصرف حامل های انرژی می شود.

این شرایط سه شنبه  ۲۴ دی ماه در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، اردبیل، زنجان، خراسان شمالی و خراسان رضوی، چهارشنبه ۲۵ دی ماه در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، اردبیل، زنجان، همدان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، یزد و اصفهان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان رخ می دهد.

همچنین روز پنجشنبه ۲۶ دی ماه این شرایط در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، خراسان شمالی و خراسان رضوی ، جمعه ۲۷ دی ماه در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان و شنبه ۲۸ دی ماه در خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان رخ می دهد.

این شرایط شنبه ۲۸ دی ماه پایان می یابد اما به علت سرمای هوا مصرف حامل های انرژی افزایش می یابد، بنابراین توصیه می شود تا هموطنان در مصرف بهینه انرژی در مصارف خانگی، اداری و صنعتی احتیاط لازم را داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =