ثبت رکورد جدید شاخص بورس در بازار امروز

تهران – ایرنا - شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) ۱۶ هزار و ۳۸۸ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۹۲ هزار و ۳۸ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از هشت میلیارد و ۲۷۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۹ هزار و ۳۰۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با چهار هزار و ۳۶۹ واحد افزایش به ۱۱۸ هزار و ۹۲۴ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با دو هزار و ۹۱۷ واحد رشد به ۷۹ هزار و ۴۱۲ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۲۰ هزار و ۱۰۴ واحد افزایش به رقم ۴۵۷ هزار و ۷۲۱ واحد رسید، شاخص بازار اول ۱۲ هزار و ۳۱۵ واحد و شاخص بازار دوم ۳۱ هزار و ۵۱۰ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۴۱۳ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۱۷۲ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۴۳۶ واحد، س. نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۴۳۳ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۳۹۹ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۴۲۵ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۴۰۶ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۳۹۳ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نماد سیمان فارس (سفار) با ۱۶ واحد، سرمایه گذاری ساختمان ایران (وساخت) با هشت واحد، فروسیلیس ایران (فروس) با چهار واحد بیشترین تاثیر منفی را بر معاملات امروز بورس داشتند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، ماشین سازی ازاک، سایپا، بانک اقتصاد نوین، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت اصفهان  در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲۹۴ میلیون و ۹۰۳ هزار برگه سهم به ارزش بیش از سه هزار و ۲۴۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز ۱۵۱ واحد رشد داشت و بر روی کانال پنج هزار ۴۵  واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۹۴۹ هزار برگه سهم به ارزش بیش از ۱۲ هزار و ۹۵۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز تمامی نمادها در معاملات این بورس تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند که نماد سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی مارون (مارون)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) و صنایع ماشین اداری ایران (مادیرا) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha