امام جمعه سنندج: سردار سلیمانی ستونی برای امنیت جهان بود

امام جمعه سنندج گفت: سردار سلیمانی با مجاهدت بی نظیر خود توانست داعش را ریشه کن و امنیت را برای منطقه و جهان تامین کند و از این نظر ستونی برای آرامش و امنیت بود.

ماموستا فایق رستمی روز دوشنبه در نهمین پیش همایش مقاومت اسلامی از نگاه قرآن، اظهار داشت: مهمترین خصلت سپهبد شهید سلیمانی، تلاش برای وحدت اسلامی و بستن راه بر نفوذ دشمنان بود.

وی افزود: رییس جمهوری آمریکا با اقدام فجیع خود در ترور مستقیم سردار سلیمانی، آبروی خود و کشورش را در دنیا بیش از پیش تنزل داد و در عمل ثابت کرد آزادی و حقوق بشر برای کشورش تنها یک ادعای توخالی بیش نیست.

ماموستا رستمی به اهمیت مقاومت و جهاد در راه خدا اشاره کرد و یادآور شد: دفاع از جان، دفاع از دین و دفاع از مظلومین سه رویکرد اسلام در راه جهاد و مقاومت است و هر کسی دین خدا را یاری دهد، خداوند یاریگر او خواهد بود.

وی آینده نگری و زمان شناسی را از مهمترین اصولی برشمرد که مسلمانان باید آن را در نظر داشته باشند و تاکید کرد: استکبار جهانی به دنبال چپاول سرمایه های منطقه است و برای مقابله با آن باید مکر و حیله را شناخته و خود را به ابزار مقابله با آن تجهیز کنیم.

امام جمعه سنندج مردم ایران را مردمی وفادار به نظام اسلامی معرفی کرد و گفت: در هشت سال دفاع مقدس و سال‌های بعد از آن که با تحریم روبرو هستیم، ذره ای از اراده مردم نسبت به آرمان‌های انقلاب کم نشده و جا دارد مسوولین هم همه تلاش خود را برای کمک به این مردم صبور و مقاوم به کار گیرند.

وی از اقدام سپاه در قبول مسوولیت سانحه هواپیمای اوکراینی قدردانی کرد و افزود: عمق غم و اندوه سپاه از این حادثه از آنجا مشخص است که سرداران تراز اول آن آرزو کردند ای کاش در جمع مسافران بودند.

همایش ملی مقاومت اسلامی از نگاه قرآن در آینده نزدیک در قم برگزار می شود و تاکنون ۹ پیش همایش آن در مناطق مختلف کشور برگزار شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =