۲۳ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۷
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 83632099
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مواضع داعش در دیالی و صلاح الدین عراق هدف قرار گرفت

بغداد - ایرنا - نیروهای ارتش عراق صبح امروز (دوشنبه) محل تجمع و مواضع گروه تروریستی «داعش» را در استان های «دیالی» و «صلاح الدین» هدف حمله های توپخانه ای قرار دادند.

خبرگزاری «بغداد الیوم» به نقل از یک مقام امنیتی عراق که به نام وی اشاره نکرده، در استان دیالی اعلام کرد که نیروهای ارتش محل تجمع این گروه تروریستی را در مرز صلاح الدین گلوله باران کردند.

وی گفت که نیروهای ارتش مواضع داعش را در مناطق «سبیعات» و «المیتة» حوالی مرز بین استان های دیالی و صلاح الدین را هدف قرار دادند که آسیب های جدی بر نیروها و تجهیزات آنها وارد شده است .
این مقام امنیتی با تاکید بر اینکه گلوله باران محل تجمع داعش در مرز دیالی و صلاح الدین برای چهارمین بار در دو هفته گذشته انجام می شود، افزود که روستاهای متروک در مرز بین این دو استان به محل جذب و تجمع هسته های داعش تبدیل شده است.
داعش در ماه های گذشته با بهره برداری از روستاهای متروکه مرزی در استان های دیالی و صلاح الدین از آنها برای تجمع و انجام عملیات تروریستی استفاده کرده است .

استان های دیالی در شرق و صلاح الدین در شمال شرق عراق از کانون های عمده تحرکات گروه تروریستی داعش است.

اعتراض های چند ماه گذشته و خلاء امنیتی در برخی استان های عراق از عوامل افزایش تحرک تروریستهای داعش و فعال شدن هسته های خفته این گروه به شمار می رود.

پیشتر یک مقام نزدیک به دستگاه امنیتی عراق با هشدار به افزایش فعالیت و تحرک داعش به دنبال اعتراض های مردمی، شمار نیروهای این گروه تروریستی را در این کشور بین شش تا هشت هزار نفر اعلام کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =