۲۳ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۵
کد خبرنگار: 1913
کد خبر: 83632091
۰ نفر

برچسب‌ها

الدیار : قدرت مقاومت مانع حمله متجاوزین شده است
نمایی از شمال شهر بیروت، پایتخت لبنان

بیروت – ایرنا – روزنامه ی «الدیار» چاپ بیروت نوشت: در حالی که رژیم اسراییل در سالهای گذشته بیش از ۲۳ هزار بار لبنان را بمباران کرده است اکنون و به برکت وجود مجاهدان و شجاعت آنان حتی یک سرباز اسراییلی حاضر و قادر نیست ولو به اندازه ی یک متر وارد خاک لبنان شود.

این روزنامه ی لبنانی امروز (دوشنبه) افزود: به دلیل  قدرت مقاومت، یک جنگنده اسراییلی جرات حمله و بمباران یک پایگاه و منطقه ای را در لبنان ندارد.

الدیار نوشت: اگر به گذشته برگردیم متوجه می شویم که اسراییل در سال ۱۹۴۸ میلادی هر روز ۶۰۰ عملیات نظامی ، حمله ی هوایی و توپخانه ای ضد کشورهای عربی از جمله سوریه، فلسطین، لبنان، مصر، اردن و عراق انجام می داد با آن که سلاح های مدرن یا امروزی هم نداشت. از آن تاریخ به مدت ۵۲ سال دیگر، به جنگ و فریب علیه این کشورها ادامه داد.

این روزنامه اضافه کرد: رژیم اسراییل ظرف ۵۲ سال (۱۹۴۸-۲۰۰۰) و مطابق آمارهای فرماندهی ارتش لبنان ۲۳ هزار بار این کشور را بمباران کرد.

به نوشته ی الدیار، «ایهود باراک» اسراییلی با کماندوهایش خیلی آسان وارد بیروت می شد، سه فرمانده ی جنبش ملی آزادیبخش فلسطین (فتح) را ترور می کرد و پس از به شهادت رساندن آنان (ابویوسف، کمال ناصر و کمال عدوان) باافتخار سرش را بالا می گرفت و پیروزمندانه به فلسطین اشغالی باز می گشت.

این روزنامه خاطرنشان کرد: باراک بخاطر این که توانسته بود در خیابان های بیروت قدم بزند، ترور کند و سالم برگردد اواخر قرن گذشته به پست نخست وزیری اسراییل رسید.

الدیار افزود: ورق برگشت و بخاطر ظهور پدیده ی مقاومت و شجاعت مجاهدان، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۰ میلادی مجبور شد سربازهایش را از خاک لبنان خارج کند، در مرز، دیوار بتونی بسازد و در فلسطین، اطراف خود دیوار حایل  بکشد.

روزنامه ی لبنانی نوشت: ۲۰ سال است که رژیم صهیونیستی از وجود مقاومت می ترسد و ساکنان شهرک های یهودی نشین در مرز با لبنان از ترس مجاهدان، اول شب درها را روی خود قفل می کنند.

به نوشته ی الدیار« این جا است که اهمیت سخن دیروز سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله آشکار می شود که گفت: مقاومت، لبنان را از کشوری ضعیف به یک کشور قوی و تهدید کننده رژیم صهیونیستی تبدیل کرد. ما پیش بینی نمی کردیم روزی بیاید که جهان به لبنان چنین نگاهی داشته باشند».

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =