سند تک‌برگی برای ۸۲ هزار و ۱۰۴ هکتار از اراضی طبیعی کمیجان صادر می‌شود

اراک - ایرنا - معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کمیجان از انجام مقدمات اخذ سند تک برگی برای ۸۲ هزار و ۱۰۴ هکتار از اراضی طبیعی و ملی این شهرستان تاپایان سال‌جاری خبر داد و گفت: از این میزان، سند ۱۱ پلاک به وسعت ۱۱ هزار و ۷۹۷ هکتار پس از تایید کمیته فنی اداره کل استان مرکزی به زودی صادر می‌شود.

«حجت الله امیری» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تهیه نقشه کاداستر ۶۰ پلاک اراضی ملی شهرستان کمیجان از مهرماه امسال آغاز شده و ۶۲۰ میلیون ریال اعتبار برای اخذ سند تک برگی اراضی ملی این شهرستان اختصاص یافته است.

وی خاطرنشان کرد: تهیه نقشه کاداستر و اخذ سند تک برگی اراضی ملی این شهرستان با هدف تثبیت مالکیت، تقویت مدیریت و نظارت بر اراضی، شناسایی و برخورد قانونی با متجاوزان به اراضی ملی و دولتی و جلوگیری از زمین‌خواری انجام می‌شود.

امیری گفت: ایجاد زیر ساخت آمایش سرزمین برای تضمین سرمایه‌گذاری در اراضی ملی و امکان برنامه‌ریزی دقیق بخشی و کشوری از دیگر اهداف تهیه نقشه کاداستر اراضی ملی استان مرکزی و شهرستان کمیجان است.

وی از عضویت چهار هزار و ۷۰۰ دانش آموز شهرستان کمیجان در طرح همیار طبیعت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری خبرداد و گفت: اکنون تمامی دانش آموزان دختر و پسر در شهر و روستاهای شهرستان عضو این طرح می‌باشند.

معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کمیجان افزود: این شهرستان با عضویت این دانش آموزان در طرح همیار طبیعت به عنوان نخستین و تنها شهرستان در سطح کشور است که تمام دانش آموزان آن به عضویت این طرح درآمده اند.

کمیجان با ۴۰ هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان مرکزی واقع شده و فاصله آن با اراک ۹۵ کیلومتر است.
استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =