سیل اخیر خسارت بالایی به مردم سیستان و بلوچستان وارد کرده است

تهران-ایرنا-نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: در ابتدای امسال سیل مختصری در سیستان آمد، همان موقع باید اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع سیل صورت می گرفت که انجام نشد، از این رو سیل اخیر خسارات سنگینی به مردم این استان وارد کرده است.

 حبیب‌الله دهمرده در جلسه علنی امروز-دوشنبه-مجلس شورای اسلامی در تذکری اظهار داشت: در سیل اخیر اتفاقات عجیب و غریبی رخ داد، در صورتی که این سیل قابل پیش‌بینی بود ولی به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌ها سیل به استان سیستان و بلوچستان خسارات زیادی وارد کرده است.

وی افزود: از وزارت کشور، نیرو و استاندار سیستان و بلوچستان گلایه‌مند هستم، چرا که در ابتدای امسال نیز مختصر سیلی در سیستان آمد و خساراتی برجای گذاشت، براساس مصوبات ستاد بحران باید لایروبی رودخانه‌ها انجام می‌شد و اقداماتی پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع سیل صورت می‌گرفت، اما نه تنها اقدامی نشده بلکه خسارت سنگینی به مردم وارد شده است. ظاهرا پیشگیری برای برخی از مسئولان اصلا معنایی ندارد.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور سفیر انگلیس در یک تجمع گفت: از وزارت خارجه تعجب می‌کنم چرا اینقدر منفعلانه در برابر این موضوع عمل کرده است. یک عنصر نامطلوب با پررویی تمام در امور داخلی کشور دخالت کرده است و به جای این‌که اخراج شود خیلی ساده از کنار آن عبور می‌کنیم این انفعال چه معنایی دارد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha