مسلمانان ساحل عاج هفتمین روز شهادت سردار سلیمانی را پاس داشتند

تهران - ایرنا - مسلمانان کشور آفریقایی ساحل عاج شب گذشته در مجلس یادبودی هفتمین روز شهادت سردار رشید اسلام قاسم سلیمانی و همرزمانش را پاس داشتند.

به گزارش دریافتی از سفارت ایران در ابیجان پایتخت ساحل عاج، گروهی از مسلمان این کشور، در مجلس یادبودی که با حضور کورش مجیدی، سفیر  جمهوری اسلامی ایران و جمعی از شیعیان در مسجد اثنی عشری منطقه مارکوری ابیجان برگزار شد، شهادت حاج قاسم سلیمانی را به رهبر معظم انقلاب و دولت و ملت شریف ایران تسلیت گفته و بر ابعاد روحانی و معنوی آن سردار رشید تاکید کردند.

در این مراسم پس از قرائت قرآن کریم، "شیخ موسی دوسو" با اشاره به ابعاد زندگی و ویژگی های سردار سلیمانی به نمایندگی از جمعیت شیعیان ساحل عاج شهادت ایشان و همرزمانش را به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای (دام ظله)، دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی، دولت و ملت ایران تسلیت گفت.

کورش مجیدی، سفیر ایران در ابیجان نیز در این مراسم با ذکر نقش بی بدیل شهید سلیمانی در مبارزه با گروه های تروریستی خصوصا داعش در منطقه خاورمیانه و بیرون راندن آنها از کشورهای عراق و سوریه تاکید کرد.

وی در این خصوص گفت: عمق شخصیت سردار سلیمانی برای ملت ایران و تمامی آزادیخواهان جهان مشخص بود و این موضوع بازهم در مراسم تشییع پیکر پاک وی در تهران ثابت شد؛ زمانی که رهبر معظم انقلاب (دام ظله) بر پیکر پاک ایشان نماز خواندند و اشک ریختند.

این مراسم با ذکر فاتحه و اقامه نماز جماعت پایان یافت.

هفته گذشته بود که جمعی از ائمه جماعات شیعه و سنی، دانشجویان و طلاب ساحل عاج با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابیجان شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفتند.

در این دیدار نمایندگانی از شواری عالی اهل بیت ساحل عاج، المصطفی و حجت الاسلام و المسلمین ملک احمدی به نمایندگی از جمعیت های خود سخنرانی و ادای تسلیت کردند.

ساحل عاج، کشوری در غرب قاره آفریقا است که در سال ۱۹۶۰ از فرانسه اعلام استقلال کرد و در سال‌های اخیر با رشد اقتصادی بالای ۸ درصد، یکی از اقتصادهای شکوفا در قاره آفریقا بوده است.

این کشور که ۲۴ میلیون نفر جمعیت دارد، حدود ۶۰ درصد آنها مسلمان و ۳۶ درصد مسیحی هستند و از این آمار مسلمانان، یک میلیون نفر هم شیعه هستند.

خبرگزاری ساحل عاج و خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در ۲۸ دیماه ۱۳۹۵ یک تفاهم‌نامه همکاری‌های خبری و تبادل تجربیات روزنامه‌نگاری امضا کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =