هلال احمر کرمان به پنج هزار نفر امدادرسانی کرد

کرمان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: این جمعیت طی ۷۲ ساعت اخیر و در پی بارش نزولات جوی به پنج هزار و ۵۰۲ نفر و یکهزار و ۱۵۶ خانوار گرفتار در سیل، برف و کولاک امدادرسانی کرد.

رضا فلاح روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جمعیت هلال احمر استان کرمان در ۵۱ روستا و مرکز شهر متاثر از سیل و آب گرفتگی در شهرستان های منوجان، کهنوج، ساردوئیه، ارزوئیه، قلعه گنج، ریگان، فاریاب و رودبار جنوب امدادرسانی کرده است.

وی با بیان اینکه ۳۹ تیم و ۱۳۶ امدادگر و پرسنل هلال احمر در این عملیات ها مشغول امدادرسانی بودند تصریح کرد: همچنین بارش برف را در ۱۲ روستا و مناطق کوهستانی استان کرمان از جمله شهرستان های کرمان، ساردوئیه، شهداد، سیرجان و رابر داشتیم که امدادگران جمعیت هلال احمر به افراد نیازمند کمک امدادرسانی کردند.

فلاح با بیان اینکه امدادگران جمعیت هلال احمر استان کرمان ۲۸۰ نفر را اسکان داده و ۹۸ خودرو را رهاسازی کردند گفت: یکهزار و ۶۸۰ کیلوگرم نایلون، ۳۰۴ تخته پتو، ۴۵ تخته چادر، ۷۲ قطعه موکت و تعدادی آب معدنی، نان، والور، برنج و انواع کنسروجات بین حادثه دیدگان ناشی از بارندگی های اخیر توزیع شد.

نزولات جوی به شکل بارش باران سیل آسا و برف سنگین از عصر پنجشنبه در استان کرمان آغاز شد که تاکنون خسارت های زیادی به بار آورده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =